Trwa ładowanie...
dz06f2t

Wypadek na trasie Dakaru. Nowe informacje

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypadek na trasie Dakaru. Nowe informacje
(Google Plus)
dz06f2t

Jak donosiła oficjalna strona Rajdu Dakar, motocyklista Senn Van Basel doznał poważnych obrażeń w wypadku podczas pierwszego etapu słynnego rajdu,a holender został przetransportowany do szpitala z ciężkim urazem mózgu. Na szczęście informacje okazały się nieprawdziwe.

Dla zawodnika MuayThai z Hagi tegoroczny Dakar nie był pierwszym w karierze. W zeszłym roku Van Basel zakończył swoją przygodę z rajdem bardzo pechowo - po zaledwie dwóch dniach złamał obojczyk i skręcił kolano, co wyeliminowało go z dalszej rywalizacji.

- Odrobiłem swoją lekcję. W zeszłym roku chciałem szybko wysunąć się naprzód, z dala od kurzu. Ale nie byłem wystarczająco dobry - stwierdził przed startem. - Już wiem, że powinienem zacząć spokojnie, cicho, tak aby znaleźć własny rytm i wspinać się powoli na sam szczyt - dodał w rozmowie z Rallymaniacs.nl.

dz06f2t

Oficjalna strona Rajdu Dakar oraz wiele serwisów zajmujących się sportami motorowymi podało informację o ciężkim wypadku Holendra. Jednak dziś serwis Motorsport.com zdementował te doniesienia, zamieszczając screen z wymiany wiadomości tekstowych z Van Baselem. Nadal jest podejrzenie, że wypadkowi uległ inny zawodnik, a organizatorzy pomylili dane uczestników.

Michał Oblizajek, WP.PL
Dyskutuj z autorem na Twitterze
Obserwuj @MOblizajek

dz06f2t

Podziel się opinią

Share

dz06f2t

dz06f2t