Trwa ładowanie...

Wygląda niepozornie. Warto mieć go w aucie podczas kolizji

Za każdym razem, gdy wsiadasz do samochodu, warto mieć przy sobie kilka narzędzi, które przydadzą się zarówno podczas rutynowej jazdy, awarii, jak i wypadku. Dzięki nim zadbasz o bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wygląda niepozornie. Warto mieć go w aucie podczas kolizjiŹródło: 123RF
d14suhg
d14suhg

Polecamy kilka narzędzi, które mogą się okazać niezbędne podczas jesiennej jazdy samochodem. Możesz wybrać kilka różnych sprzętów lub postawić na jeden niedrogi, który łączy w sobie wszystkie potrzebne akcesoria.

Latarka do jazdy nocnej

Noce są coraz dłuższe, a to oznacza, że warto mieć ze sobą jakieś źródło światła. Przyda się na przykład wtedy, gdy chcesz znaleźć coś pod siedzeniem lub w schowku bądź gdy dokonujesz prowizorycznych napraw auta w drodze. Dodatkowo źródło światła przyda się wtedy, gdy samochód odmówi posłuszeństwa na ruchliwej i nieoświetlonej drodze. Będziesz jej potrzebować podczas rozstawiania trójkąta ostrzegawczego, by móc bezpiecznie oddalić się od auta i zaznaczyć swoją obecność innym uczestnikom ruchu.

Miernik ciśnienia kół i stanu zużycia bieżnika

To narzędzia, z których należy skorzystać przed jazdą, aby upewnić się, czy koła nadają się do długotrwałej podróży. Miarkę stanu zużycia bieżnika możesz kupić jako osobne urządzenie, bądź zdać się na praktyczny brelok kierowcy, w którym znajdziesz ją zaraz obok kółka do przyczepienia kluczy. Miernik ciśnienia kół, który zamontowano w droższych modelach jest bardzo prosty w użyciu i przypomina nieco ten dostępny na stacjach benzynowych bądź diagnostycznych.

Niewielki gadżet ma w sobie kilka rzeczy przydatnych w aucie Youtube.com
Niewielki gadżet ma w sobie kilka rzeczy przydatnych w aucie Źródło: Youtube.com

Ostrze do cięcia pasów

Podczas jazdy, zwłaszcza jesienią i przy kiepskiej widoczności, może dojść do wypadku bądź stłuczki. Jeśli kolizja jest na tyle poważna, że nie masz możliwości odpięcia pasów, musisz wyswobodzić się w inny sposób. Najpewniejszym rozwiązaniem będzie ostrze, które pozwoli szybko przeciąć wzmocnione pasy. Oczywiście nie każdy nosi przy sobie pełnowymiarowy nóż, dlatego warto wypróbować praktyczny i przede wszystkim bezpieczny nożyk do pasów zatopiony w obudowie z tworzywa sztucznego. Jest tak ostre, że poradzi sobie ze wzmocnionymi pasami jak z kartką papieru.

Zbijak do szyb

Jeśli dodatkowo w wyniku kolizji dojdzie do uszkodzenia drzwi, opuszczenie auta będzie bardzo trudne. Dlatego warto mieć przy sobie coś, co pozwoli wybić boczną lub przednią szybę i wydostać się na zewnątrz. Może to być na przykład gaśnica bądź klucz do kół, jednak najlepiej sprawdzi się profesjonalny zbijak. W przeciwieństwie do powyższych nie wymaga on kilkukrotnego uderzania w szybę, wystarczy docisnąć, a punktak zrobi resztę.
Zbijak pomoże również dostać się do auta chociażby po to, by pomóc poszkodowanym. Pamiętaj jednak o tym, by zachować środki ostrożności. W miarę możliwości wybierz szybę, za którą nie znajduje się żaden z pasażerów, w przeciwnym wypadku opadające szkło może ich poranić. Najlepiej będzie wybrać drzwi znajdujące się za kierowcą, by stamtąd móc otworzyć samochód.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d14suhg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14suhg
Więcej tematów