Trwa ładowanie...
23-06-2014 08:55

Wyciekł projekt nowej Skody Superb?

Wyciekł projekt nowej Skody Superb?
dnvj41i
dnvj41i

W internecie pojawił się szkic, który ma przedstawiać nową Skodę Superb. Model, który zadebiutuje najprawdopodobniej w 2016 roku zaadaptuje stylistykę znaną z nowej Octavii i Rapida.

Szkic, który został upubliczniony przez jedną z największych stron motoryzacyjnych w Chinach nie pozwala dokładnie określić wyglądu nowego Superba, ale jeśli jest prawdziwy, to pokazuje, w jakim kierunku pójdzie stylistyka flagowej Skody. Przede wszystkim, zgodnie z najnowszą modą, samochód jest bardziej kanciasty. Wyraźnie zarysowane linie, ostre kąty i bardziej zdecydowane przetłoczenia wpisują się w to, co znamy z ostatnich modeli Skody. Przedstawiony na szkicu samochód przypomina zarówno trzecią generacją Ocatavii, Rapida, jak i najnowszy koncept VisionC.

Osłona chłodnicy jest jeszcze bardziej kanciasta, ale też wyraźniej oddziela się od zderzaka. Przy tylnych drzwiach można zauważyć charakterystyczne dla nowych Skód zakończenie wznoszące się ku górze. Model produkcyjny zapewne nie będzie aż tak muskularny i otrzyma mniej agresywną linię dachu, ale szkic daje bardzo prawdopodobny pogląd na to, jak będzie wyglądał nowy Superb.

dnvj41i

O nowym Superbie wiadomo jeszcze niewiele. Winfried Vahland, szef czeskiej marki, zapowiedział, że flagowy model będzie dostępny jako sedan i kombi. Skoda zrezygnuje z liftbacka z podwójnym mechanizmem otwierania bagażnika. Samochód straci na stronie praktycznej, ale dzięki temu będzie tańszy w produkcji. Oznacza to również ważną zaletę stylistyczną – klasyczny sedan będzie posiadał ładniejsze proporcje od dzisiaj oferowanego modelu. Nowy Superb najprawdopodobniej będzie skonstruowany na modułowej platformie MQB i będzie czerpał sporo rozwiązań technicznych z nowego Passata. Według pierwszych plotek Skoda zrezygnuje z najdroższej odmiany wyposażonej w silnik V6.

dnvj41i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnvj41i
Więcej tematów