Wybraliście: Kubica sportowcem roku!

Wybraliście: Kubica sportowcem roku!Źródło: PAP
d2yrwgi
d2yrwgi

Zdaniem internautów Wirtualnej Polski na miano Sportowca Roku 2008 w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" najbardziej zasłużył Polski kierowca Formuły 1 Robert Kubica. Nasz jedynak w F1 wygrał zdecydowanie zdobywając, aż 37 % wszystkich głosów. Na drugim miejscu uplasował się piłkarz reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, a ostatnie miejsce na podium zajął złoty medalista z Pekinu, kulomiot Tomasz Majewski.

W ankiecie oddano blisko 170 tys. głosów. Większość internautów zdecydowała, że to Robertowi Kubicy najbardziej należy się zwycięstwo w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Sportowca Roku 2008. Miniony rok był dla polskiego kierowcy rzeczywiście był bardzo udany. Jeżdżący w zespole BMW Sauber Kubica w 2008 roku zdobył pole position w kwalifikacjach do GP Bahrajnu oraz przede wszystkim odniósł pierwsze w swojej karierze zwycięstwo w Formule 1. 8 czerwca Polak wygrał GP Kanady i został liderem klasyfikacji mistrzostw świata F1. Do końca sezonu pomimo wolniejszego od rywali bolidu walczył o tytuł mistrza świata. Ostatecznie rywalizację zakończył na czwartej pozycji.

Waszym uznaniem cieszy się także pomocnik piłkarskiej reprezentacji Polski i Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski. Kuba zebrał 14% waszych głosów i zajął pewne drugie miejsce. Kuba jest jednym z najlepszych polskich piłkarzy. Jego dobra gra w reprezentacji i w Bundeslidze zwróciła uwagę włodarzy największych europejskich klubów. Błaszczykowskiego bardzo chętnie w swojej drużynie widziałby menadżer Liverpoolu Rafa Benitez.

Doceniliście również złotego medalistę z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Tomasza Majewskiego. Nasz kulomiot zebrał 10% wszystkich głosów, co dało mu trzecie miejsce na podium w naszej ankiecie. Majewski, co prawda w naszej sondzie zdobył brąz, ale w Pekinie wywalczył złoty medal. Wygrał z rekordami życiowymi eliminacje (21.04 m.), a następnie finał (21.51 m.). Był to drugi polski medal na tych igrzyskach, ale pierwszy z najcenniejszego kruszcu.