Trwa ładowanie...

Wybieramy nawigację. Zwróć uwagę na kilka detali

Wielu kierowców chcąc skorzystać z nawigacji włącza aplikacje dostępne na smartfony, jednak klasyczny samochodowy GPS ma wiele zalet. Częste aktualizacje map i dostosowanie trasy do twoich preferencji czy rozmiarów auta to tylko kilka z nich.

Artykuł sponsorowany
nawigacja samochodowa gps samochód wakacje droga jazda samochodemnawigacja samochodowa gps samochód wakacje droga jazda samochodemŹródło: Shutterstock
d1h18b6
d1h18b6

Dla wymagających kierowców przygotowano nawigacje samochodowe w atrakcyjnych cenach. Niezawodna nawigacja samochodowa nie musi wiele kosztować w przeciwieństwie do smartfona czy tableta z wgranymi mapami. Warto podjąć dobrą decyzję i wybrać urządzenie, które nie skieruje cię na objazd, który w rzeczywistości nie istnieje.

Upał nie dla smartfonów

Wysoka temperatura i plące słońce dodatkowo spotęgowane przez samochodową szybę może negatywnie wpływać na twojego smartfona, zwłaszcza jeśli używasz go jako nawigacji. Urządzenie z włączoną opcją lokalizacji szybko się nagrzewa, a jeśli dodasz do tego spiekotę panującą w aucie i dodatkowo podłączysz telefon do ładowarki, może nawet dojść do uszkodzenia telefonu.

Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest dobra nawigacja samochodowa. Sprzęt jest nie tylko przystosowany do wysokich temperatur, ale również wyposażono go w matowy ekran, który nie odbija promieni słonecznych. To oznacza, że nawet podczas jazdy pod słońce nie będziesz mieć problemów z odczytywaniem tego, co znajduje się na ekranie.

Bezpłatne aktualizacje to podstawa

Najlepszej klasy nawigacja z wgranymi mapami całej Europy może słono kosztować. Dlatego mając do dyspozycji ograniczone fundusze, trzeba się najpierw zastanowić, czy zdarza ci się jeździć w dalekie trasy i jak często będziesz korzystać z zagranicznych map. Przeciętny kierowca, który od czasu do czasu odwiedza nowe miasta, a zwykle porusza się po doskonale znanych trasach, powinien wybrać nawigację z wgraną mapą Polski.

Nawigacja sprawdzi się lepiej niż smartfon Pexels
Dobra nawigacja sprawdzi się w aucie lepiej niż smartfonŹródło: Pexels

Poza samymi mapami należy również zwrócić uwagę na to, jak często są one aktualizowane. Obecnie bezterminowa aktualizacja map to standard i rzadko spotyka się nawigacje, których producenci nie mają tego w ofercie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak często producent przewiduje aktualizację. Warto wybrać model, w którym mapa aktualizuje się minimum cztery razy w roku. Samo wgrywanie map jest bardzo proste i możesz zrobić to samodzielnie w domu mając do dyspozycji komputer z dostępem do internetu.

Liczy się jakość

Dobrym rozwiązaniem jest zakup mapy z wyznaczonymi profilami tras – dzięki nim możesz wybrać trasę, która będzie najlepiej odpowiadać twoim preferencjom, nawet wtedy, gdy jedziesz w dane miejsce po raz pierwszy. Dzięki wbudowanemu programowi możesz na przykład wybrać najbezpieczniejszą drogę do celu - urządzenie wybierze dla ciebie odcinek, na którym najrzadziej dochodzi do wypadków – albo najszybszą drogę do celu. Dobrej jakości urządzenie pozwoli ci zaoszczędzić, gdyż wytyczy za ciebie trasę bez odcinków płatnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Artykuł sponsorowany
d1h18b6

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h18b6
Więcej tematów