Trwa ładowanie...
26 czerwca 2015, 01:18

Wściekli za kierownicą

Wściekli za kierownicąŹródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d3pspt9
d3pspt9

Prawie 90 proc. polskich kierowców spotkało się z agresją na drodze - wynika z sondażu Centrum Profilaktyki Społecznej oraz Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi, na który powołuje się "Rzeczpospolita".

W sondażu uczestniczyło 1237 kierowców, w tym ok. 400 zagranicznych. Panuje wśród nich dość zgodna opinia, że najbardziej agresywni na drogach są motocykliści (tak twierdzi 77 proc. badanych), BOR-owcy oraz osoby prowadzące luksusowe auta, typu SUV.

W czołówce agresywnych zachowań jest niebezpieczne wyprzedzanie (wskazało je 92 proc. badanych), wulgarne gesty, agresywny sposób jazdy i nieprzepuszczanie pieszych.

d3pspt9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pspt9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj