Trwa ładowanie...
dhz16kr
dhz16kr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wrzesień na drogach wyjątkowo bezpieczny

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dhz16kr

Jak wynika z wrześniowych statystyk, na polskich drogach dochodzi do mniejszej liczby wypadków. Odnotowano także spadek liczby śmiertelnych ofiar oraz rannych w wypadkach.

We wrześniu 2014 r. doszło do 3 239 wypadków drogowych. To o 360 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Od stycznia do września tego roku doszło do 259 wypadków mniej niż w 2013 roku. Na drogach ginie także coraz mniej osób. Według policyjnych statystyk, we wrześniu 2014 r. zginęło o 34 osoby mniej niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym. Łączna liczba zabitych w wypadkach drogowych od początku roku wynosi 2 259 osób. Oznacza to, że odnotowano spadek o 99 osób. Spada także liczba rannych w wypadkach drogowych - we wrześniu o 546.

Od początku 2014 roku znacznie wzrosła liczba kontroli trzeźwości w stosunku do ubiegłego roku. Odnajduje to już przełożenie na liczbie zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców. Od początku roku liczba wypadków z udziałem pijanych kierowców spadła o 281, a liczba zabitych w wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych o 57.

Źródło: PAP

ll/tb/ll, moto.wp.pl

Alkomaty w supercenach. Kliknij i zobacz wybrane oferty!

dhz16kr

Podziel się opinią

Share

dhz16kr

dhz16kr