Trwa ładowanie...

Wreszcie taniej na stacjach paliw. Po tygodniach podwyżek ceny spadają

Po długim czasie sukcesywnych podwyżek na stacjach sytuacja nieco się poprawia. Chociaż ceny paliw są niższe niż przed tygodniem, to skala obniżek (średnio 2-3 gr/l) nie daje zbytnich powodów do zadowolenia. Cały czas jest drogo.

Wreszcie taniej na stacjach paliw. Po tygodniach podwyżek ceny spadająŹródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d2iuwvt
d2iuwvt

Przypomnijmy od końca marca ceny benzyny wzrosły średnio o 55 gr/l, oleju napędowego o ok. 60 gr/l, a autogazu o około 15 gr/l. Oczywiście istotne jest to, że ostatnio korekta cen ropy w dół i umocnienie złotego spowodowały spadek hurtowych cen paliw średnio o około 13 gr/l i w tej sytuacji przyszły tydzień powinien przynieść dalsze spadki cen paliw na stacjach średnio o 3-5 gr/l - ocenia BM Reflex.

W minionym tygodniu średnia cena benzyny bezołowiowej 95 wyniosła 5,12 zł/l (-2 gr/l). O tyle samo staniała benzyna 98 do poziomu 5,40 zł/l. Za diesla i autogaz płacimy przeciętnie o 3 gr mniej - odpowiednio 5,07 zł/l i 2,15 zł/l.

W wyniku ostatnich zmian cen paliw na niektórych stacjach ponownie obserwujemy ceny poniżej 5 zł/l, ale jest to póki co niewielka liczba miejsc. I o ile ceny na części stacji w następnym tygodniu mogą spaść do poziomu 4,99 zł/l, to jeśli chodzi o średnie poziomy w kraju to wydaje się to mało prawdopodobne. Na razie bowiem na rynku hurtowym potencjał do dalszych obniżek cen został wyczerpany.

źródło: BM Reflex

d2iuwvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iuwvt
Więcej tematów