Trwa ładowanie...
d19ge3u

WRC: Kubica nadal będzie jeździł Fordem Fiestą

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WRC: Kubica nadal będzie jeździł Fordem Fiestą
(M-Sport)
d19ge3u

Sportowa przyszłość Roberta Kubicy wreszcie się wyjaśniła. Polski kierowca zostaje w WRC i w przyszłym sezonie nadal będzie startował Fordem Fiestą WRC. Najprawdopodobniej jego pilotem pozostanie Maciej Szczepaniak, a jedyna różnica w porównaniu z poprzednim sezonem dotyczy ekipy, która będzie przygotowywać samochód polskiej załodze.

W piątek Kubica poinformował za pośrednictwem facebooka, że wysłał zgłoszenie do Rajdu Monte Carlo, rundy otwierającej nowy sezon WRC. Dzień później dowiedzieliśmy się, że 30-letni kierowca pojedzie Fiestą WRC, za kierownicą której zaliczył cały poprzedni sezon. O tym, że Kubica przez kolejny rok będzie związany z zespołem M-Sport podał oficjalny kanał WRC na Twitterze.

Great news Robert Kubica to stay in WRC in Ford Fiesta WRC

— WRC (@OfficialWRC) grudzień 20, 2014

d19ge3u

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że rozczarowany współpracą z M-Sportem krakowianin powróci do Citroena, ale po zerwanych negocjacjach z ekipą PH Sport, która miała zajmować się autem Kubicy sytuacja się zmieniła. Nasz kierowca ostatecznie porozumiał się z M-Sportem i w sezonie 2015 nadal będzie startował Fordem Fiestą WRC.

W tym roku Fiesta Kubicy nie należała do konkurencyjnych maszyn. Zamontowany, ze względu na ograniczenia prawej ręki Kubicy, system zmiany biegów przy pomocy łopatek był awaryjny i znacznie wolniejszy od tego, używanego przez rywali. M-Sport przez cały sezon nie potrafił sobie z tym poradzić, co negatywnie wpłynęło na relacje kierowcy z zespołem. W przyszłym roku powinno być lepiej, ponieważ zgodnie z regulaminem wszyscy będą mogli używać łopatek i system w aucie Kubicy nie będzie musiał być już opóźniany, jak miało to miejsce dotychczas.

Informacja o startach Kubicy Fordem Fiestą w sezonie 2015 oznacza, że obie strony doszły do porozumienia. Zmieni się jednak ekipa obsługująca auto Polaka. Wiele wskazuje na to, że będzie nią włoski zespół A-Style, który współpracował z Kubicą już w kilku rajdach.

Kubica odrzucił oferty powrotu do wyścigów i postanowił kontynuować swoją przygodę z rajdami. Razem z Maciejem Szczepaniakiem niedługo rozpocznie przygotowania do Rajdu Monte Carlo, który odbędzie się w dniach 22-25 stycznia.

_ Opracował: MR _

d19ge3u

Podziel się opinią

Share

d19ge3u

d19ge3u