WRC-2: Kubica już trzeci w "generalce"

WRC-2: Kubica już trzeci w "generalce"Źródło: Citroen Racing
d2upy4t
d2upy4t

Po Rajdzie Finlandii Robert Kubica awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata w rajdach samochodowych w serii WRC-2. Polski kierowca zmniejszył stratę do liderującego Katarczyka Abdulaziza Al-Kuwariego do siedemnastu punktów.

W swoim pierwszym w karierze starcie w arcytrudnym Rajdzie Finlandii polski kierowca i jego pilot Maciej Baran spisali się znakomicie. Jadąca Citroenem DS3 RRC załoga zajęła dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w WRC-2. Dzięki temu Kubica i Baran wywalczyli dwa punkty w mistrzostwach WRC i osiemnaście w WRC-2.

Polska załoga nie podtrzymała znakomitej passy i nie wygrała trzeciej kolejnej eliminacji WRC-2, jednak druga pozycja i przegrana tylko ze świetnie znającym trasy wokół Jyvaskyli Jarim Ketomą to i tak rezultat godny uznania.

Po Rajdzie Finlandii Kubica awansował z czwartego na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej WRC-2. W dorobku ma 76 punktów, o 17 mniej od liderującego Al-Kuwariego i tylko o dwa mniej od drugiego Peruwiańczyka Nicolasa Fuchsa. Warto przy tym zaznaczyć, że Al-Kuwari wystartował w pięciu eliminacjach, Fuchs w sześciu, a Kubica jedynie w czterech. Nasz kierowca ma całkiem realne szanse na mistrzostwo WRC-2.

d2upy4t

W klasyfikacji generalcen WRC Kubica zajmuje 22. miejsce z dorobkiem czterech punktów. Zdecydowanym liderem jest Francuz Sebastien Ogier (181 pkt). 16. jest inny polski kierowca, Michał Kościuszko (7 pkt).