WRC-2: Kubica czwarty w "generalce"

WRC-2: Kubica czwarty w "generalce"Źródło: Citroen Racing Media
d499v4g
d499v4g

Robert Kubica z rajdu na rajd radzi sobie coraz lepiej. W ostatnich dwóch eliminacjach mistrzostw świata Polak był najlepszy w WRC-2, a po triumfie w Rajdzie Sardynii awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej tej serii.

Starty w imprezach zaliczanych do klasyfikacji WRC 28-letni krakowianin rozpoczął od Rajdu Portugalii. Startująca Citroenem DS3 RRC załoga Robert Kubica/Maciej Baran nie uniknęła wówczas problemów i zajęła w swojej klasie szóste miejsce.

Kolejne dwa starty Polaków były już zdecydowanie bardziej udane i zakończyły się zwycięstwami w WRC-2. Najpierw Kubica i Baran byli najlepsi w Grecji, w słynnym Rajdzie Akropolu, a teraz wygrali na Sardynii.

W tych trzech startach Kubica zdobył 58 punktów do klasyfikacji generalnej WRC-2. 25 "oczek" wywalczonych na Sardynii pozwoliło mu na spory awans - były kierowca zespołów Formuły 1 BMW Sauber i Renault jest teraz czwarty i do trzeciego Jurija Protasowa traci tylko 7 punktów. Drugie miejsce zajmuje Peruwiańczyk Nicolas Fuchs (78 punktów), a pierwsze Abdulaziz Al-Kuwari z Kataru (93 punkty), którego Kubica wyraźnie pokonał w miniony weekend.

d499v4g

Do końca sezonu pozostało jeszcze sześć rajdów. Kubica wystartuje w czterech z nich - w Rajdzie Finlandii, Niemiec, Francji i Hiszpanii. W tym pierwszym kierowcy będą rywalizować na nawierzchni szutrowej. W Niemczech i we Francji zawodnicy będą walczyć na asfalcie, a w Hiszpanii na obu rodzajach nawierzchni.

Kubica ma realne szanse nawet na mistrzostwo WRC-2, jednak polski kierowca nie myśli o jego wywalczeniu. Po wygranej na Sardynii stwierdził nawet, że samo zwycięstwo nie znaczy dla niego przesadnie wiele. - Wiele znaczy dla mnie to, czego się nauczyłem - powiedział.