Trwa ładowanie...
d2zpaym
04-03-2009 15:17

Wracają samochody z kratką

d2zpaym
d2zpaym

O świetnym sposobie na to, żeby zapłacić niższy podatek, zyskując jednocześnie nowy samochód - pisze "Gazeta Prawna".

Zgodnie z normalną procedurą przedsiębiorca, kupując samochód, może zaliczyć jego wartość do kosztów pozyskania przychodów w ciągu pięciu lat, po 20 proc. rocznie. Jednak jeśli przychód podatnika nie przekracza 3,18 mln zł rocznie, kupionego samochodu nie trzeba amortyzować tak długo. Cała kwota może być wpisana do kosztów już w roku jego zakupu. W ten sposób można zaliczyć do kosztów podatkowych auto o wartości do 50 tys. euro, czyli w br. 199 tys. zł - czytamy w gazecie.

Według "GP", to świetny sposób na to, żeby zapłacić niższy podatek, zyskując jednocześnie nowe auto. Wystarczy postarać się, aby samochód miał cechy auta ciężarowego. Te oczywiście muszą być potwierdzone odpowiednimi badaniami technicznymi pojazdu. Jednak kryteria takie spełniają chociażby popularne ostatnio luksusowe pick-upy.

Podatnicy znają wiele sposobów na przekwalifikowanie samochodu osobowego na ciężarowy. Najpopularniejszym swego czasu była kratka w autach. Istnieje więc obawa, że nastąpi powrót takich aut mimo, że Ministerstwo Finansów wielokrotnie zapowiadało walkę z kratką i opracowało definicję, która miała to uniemożliwić - zauważa "Gazeta Prawna". (PAP)

d2zpaym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zpaym
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj