Trwa ładowanie...
d1ek3p0

Wózki inwalidzkie na miejscach dla samochodów. Doskonała akcja!

Share
Wózki inwalidzkie na miejscach dla samochodów. Doskonała akcja!
Źródło: youtube.com
d1ek3p0

Parking centrum handlowego Alfa w Białymstoku został zablokowany wózkami inwalidzkimi. Kierowcy podjeżdżali i nie mieli gdzie zaparkować. Jednak niewielu z nich się złościło. Kiedy dowiadywali się, że to happening i czemu ma służyć, przyklaskiwali blokadzie.

Blokada miejsc parkingowych była elementem akcji Fundacji Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Impuls i została zorganizowana razem z CH Alfa oraz filmowcem Krzysztofem Kiziewiczem.

Cel akcji był jasny: pokazać kierowcom, że zajmowanie miejsc dla niepełnosprawnych jest nie w porządku. Odwrócono role: tym razem to niepełnosprawni na wózkach zablokowali miejsca kierowcom. Na pozostawionych wózkach inwalidzkich organizatorzy pozostawili kartki z napisami: "tylko na chwilę", "tylko tu było wolne", "przywiozłem dziadka", parafrazujące wiadomości, które kierowcy często zostawiają stając na kopertach dla niepełnosprawnych.

d1ek3p0

Podobne akcje wcześniej przeprowadzali aktywiści z Centrum Inżynierii Rehabilitacyjnej i Dostępności w Portugalii i Gruzji. Wówczas również nakręcono wideo na temat akcji, które zdobyło ogromną popularność w internecie. Autorem polskiego filmu jest Krzysztof Kiziewicz, który powiedział, że chciał po prostu odwrócić role i sprawić, by kierowcy poczuli się przez chwilę jak niepełnosprawni. Dopiero wówczas mają szansę zrozumieć, że przeznaczonych dla nich miejsc nie wolno zajmować.

MAK

d1ek3p0

Podziel się opinią

Share
d1ek3p0
d1ek3p0
Więcej tematów