Włochy: Kubica dojechał do mety

Włochy: Kubica dojechał do metyŹródło: PAP/EPA
d3pqwqt
d3pqwqt

Informowaliśmy wcześniej, że Robert Kubica wycofał się z rozgrywanego na trasach w okolicach Bergamo rajdu Ronde Citta dei Mille, ostatniej tegorocznej rundy samochodowych mistrzostw Włoch. Okazało się jednak, że polski kierowca pomimo awarii silnika kontynuował jazdę.

Kubica za wszelką cenę chciał ukończyć rajd. Co prawda, wskutek awarii nie miał szans na dobrą lokatę i w klasyfikacji końcowej zajął 35. miejsce, ale ambicja Polak jest godna pochwały.

Jadący z pilotem Michałem Kuśnierzem Kubica nie ukończył trzeciego odcinka specjalnego, ale wystąpił w kolejnym, korzystając z systemu superally. Miał już jednak tak dużą stratę, że w klasyfikacji generalnej spadł na odległe miejsce.

W rajdzie wystartowało ponad sto załóg, a w klasie R3C rywalizowało osiemnastu kierowców. Kubica start w Ronde Citta dei Millez potraktował treningowo. Za tydzień ma wziąć udział w rajdzie du Var we Francji.

W ostatniej eliminacji mistrzostw Francji (27-28 listopada) wystartuje także rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb (Citroen C2 S1600). Pilotem francuskiego kierowcy będzie jego żona.