Trwa ładowanie...
d2yyu01
wiadomości

Władze Luksemburga i Goodyear chcą stworzyć Kampus Motoryzacyjny

Share
d2yyu01

Goodyear, wspólnie z rządem Luksemburga oraz firmą IEE, ogłosił plany stworzenia nowego Kampusu Motoryzacyjnego, czyli nowoczesnego ośrodka badawczo-rozwojowego dla firm zajmujących się opracowywaniem zaawansowanych rozwiązań dla branży motoryzacyjnej.

"Powstanie Kampusu Motoryzacyjnego stworzy nowe możliwości biznesowe w ramach europejskiej branży motoryzacyjnej dla Goodyeara, firm partnerskich i Luksemburga. Jako współzałożyciel i jedna z pierwszych firm, które będą działać na terenie Kampusu, liczymy na współpracę z innymi innowacyjnymi firmami w zakresie projektowania, testowania i wdrażania nowych pomysłów" - tłumaczył prezes Goodyeara na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Jean-Claude Kihn.

"Kampus Motoryzacyjny dostarczy profesjonalistom z branży motoryzacyjnej nowe narzędzia i infrastrukturę, dzięki którym będą w stanie utrzymać dynamikę rozwoju, a tym samym innowacyjność i konkurencyjność, na rynku, który nieustannie ewoluuje. Ośrodek, w którym zatrudnienie znajdzie 4 tys. osób, stanie się reprezentacyjną +witryną+ branży, za sprawą której Luksemburg będzie jeszcze atrakcyjniejszym wyborem dla firm motoryzacyjnych" - podkreślił minister gospodarki Luksemburga Etienne Schneider.

Szacuje się, że w nowym obiekcie w Luksemburgu zatrudnionych zostanie 1,5 tys. osób w tym około tysiąca naukowców, inżynierów i techników z centrum innowacji, jak również pracowników regionalnych i globalnych firmy, pracujących obecnie na terenie Luksemburga. (PAP)

lm/ jbr/

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2yyu01

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yyu01
d2yyu01
Więcej tematów