Trwa ładowanie...
19-11-2012 12:32

Wizjonerska wersja Klasy G

Wizjonerska wersja Klasy GŹródło: Materiały prasowe
d28szw9
d28szw9

Na tegoroczną edycję konkursu Los Angeles Design Challenge przygotowano prototyp Mercedesa Klasy G o nazwie Ener-G-Force. Będzie to projekt policyjnej odmiany auta z 2025 r.

Designerzy Mercedes-Benz twierdzą, że za kilkanaście lat organy ścigania będą musiały przygotować się na jeszcze bardziej zatłoczone drogi, elektroniczne systemy monitorowania i kierowania ruchem oraz zmiany w ludzkich przyzwyczajeniach. Prototyp ma spełniać wymagania policji i innych służb porządkowych z całego świata oraz pozostać w zgodzie z genami off-roadowej ikony.

Na prototypie znalazły się niewielkie powierzchnie szklane, światła ostrzegawcze nie pozostawią wątpliwości co do intencji policji zaś gigantyczne koła zagwarantują sprawne poruszanie się nie tylko po asfalcie. W drugiej, cywilnej wersji konceptu starano się zachować rozpoznawcze znaki Klasy G - znajomy profil z charakterystyczną linią dachu i wybrzuszeniem na tylnej klapie oraz kierunkowskazy zamontowane na błotnikach.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

O tym, że Ener-G-Force jest maszyną z przyszłości świadczą znacznie wyżej poprowadzona linia szyb, napięte linie oraz świeże detale. Sylwetka wspiera się na 20-calowych kołach zaś nad przednim pasem dominuje oświetlenie LED w kształcie litery "G".

Woda przechowywana na dachu prototypu trafia do konwertera, gdzie zostaje ona przekształcona w zasilający ogniwa paliwowe wodór. Urządzenia do magazynowania energii elektrycznej kryją się natomiast w osłonach progów, które zmieniają barwę zależnie od stopnia naładowania baterii.

Źródło: Mercedes-Benz

ll/moto.wp.pl

d28szw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28szw9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj