Trwa ładowanie...
16 kwietnia 2009, 15:26

Williams chce opatentować swój KERS

Williams chce opatentować swój KERSŹródło: AFP
d16h5ws
d16h5ws

Team Williams-Toyota, który opracowuje mechaniczny system odzyskiwania energii kinetycznej KERS (oparty na pracy koła zamachowego), na potrzeby startów w mistrzostwach świata Formuły 1 zamierza opatentować to rozwiązanie techniczne i jego sprzedaż.

KERS w obecnym sezonie nie jest wyposażeniem obligatoryjnym w Formule 1, a obowiązkowy będzie dopiero od 2010 roku, ale pozostałe ekipy zdecydowały się stosować system elektryczny, kumulujący energię w specjalnych akumulatorach.

Natomiast właściciele Williams-Toyota postanowili kupić firmę produkującą napędy hybrydowe i wraz z jej pracownikami opracowali alternatywny KERS.

Plany te przedstawił w wywiadzie dla jednego z malezyjskich dzienników główny dyrektor teamu Adam Parr, uzasadniając to chęcią rozszerzenia działalności, która ma pomóc w przezwyciężeniu kryzysu finansowego.

Na razie jednak nie wiadomo kiedy kierowcy Williams-Toyota: Niemiec Nico Rosberg i Japończyk Kasuki Nakajima będą mogli wykorzystać ten system w swoich bolidach. Na pewno pojadą bez niego w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Chin w Szanghaju oraz za tydzień w GP Bahrajnu na torze Sakhir.

d16h5ws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16h5ws
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj