Trwa ładowanie...
20-11-2008 08:56

Wielka rewolucja w Formule 1 nic nie da?

Wielka rewolucja w Formule 1 nic nie da?Źródło: AFP
d3xvvwh
d3xvvwh

Miliony euro i tygodnie testów pójdą na marne? Pierwsze oceny kierowców testujących bolidy zbudowane według zmienionych zasad dotyczących aerodynamiki są negatywne - pisze "Przegląd Sportowy". Nowe elementy na razie wcale nie poprawiają zachowania samochodów i największa od kilkunastu lat rewolucja w Formule 1 może okazać się klapą.

Żaden z zespołów, które testowały na Circuit de Catalunya przez ostatnie trzy dni nie pokazał jeszcze całkowicie nowego modelu samochodu. Honda sprawdziła zachowanie przedniego skrzydła, Williams do starego auta zamontował nowy tylny spoiler, a Ferrari skupiło się na badaniach nadwozia z dodatkowymi wlotami powietrza, które prawdopodobnie mają wspomagać chłodzenie systemu odzyskiwania energii kinetycznej KERS.

Najbardziej zaawansowany pojazd przedstawił team BMW Sauber. Do pozbawionego dodatkowych owiewek oraz lotek nadwozia przymocowano całkowicie przebudowane przednie i tylne skrzydło. Według teorii miały one zredukować wrażliwość bolidów na zakłócenia strumienia powietrza i ułatwić praktycznie niemożliwe w ostatnich latach wyprzedzanie. Rzeczywistość okazała się inna.

d3xvvwh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xvvwh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj