Trwa ładowanie...
20-05-2002 14:43

Więcej miejsca w bagażniku czyli Test Kombi 2000 - październik 2000

Więcej miejsca w bagażniku czyli Test Kombi 2000 - październik 2000
d28szw9
d28szw9

Więcej miejsca w bagażniku czyli Test Kombi 2000, październik 2000, Magdalena Kieliszek

Po raz kolejny agencja Sierpowski zorganizowała testy samochodów. Tym razem dziennikarze jeździli kombi i vanami. Oto moje wrażenia z jazdy kilkoma z udostępnionych aut.

(WP)
Źródło: (WP)

Wsiadam do Chryslera Voyagera 2,5 TD. I już zaczynają się kłopoty, nie mogę uruchomić silnika, na pomoc biegną koledzy z zaprzyjaźnionych redakcji, którzy mam nadzieję mają większe doświadczenie w jeździe amerykańskimi samochodami. I rzeczywiście udaje się odpalić auto. Nie wiem czemu Amerykanie tak komplikują sobie życie. Aby uruchomić silnik w Voyagerze należy wrzucić bieg, wcisnąć sprzęgło oraz lekko dodać gazu przekręcając oczywiście kluczyk. Auto prowadzi się dosyć dobrze, przeszkadza jednak dosyć duży hałas w środku. Przeszkadzają ponadto niezbyt udane siedzenia, przypominające nieco fotele dentystyczne, które nie "trzymają" w ogóle kierowcy. Samochód jest też brzydko wykończony wewnątrz.

d28szw9

Z Voyagera przesiadam się do Toyoty Yaris Verso 1,3. Tu też projektanci nie zadbali o estetyczne wykończenie wnętrza. Zegary, a raczej niekonwencjonalny wyświetlacz umieszczono po środku. Podobnie jak w Voyagerze, tu też przeszkadza hałas w środku. Poza tym do Toyoty nie mam więcej zastrzeżeń. Silnik o pojemności 1,3 l jest dosyć dynamiczny i pozwala na szybkie przyspieszenie autem w razie potrzeby.

Nareszcie nie przeszkadza mi hałas, bo go po prostu nie ma. Alfą Romeo 156 sportwagon 2,0 TS jedzie się komfortowo. Auto ma znakomite hamulce oraz twarde zawieszenie, pozwalające bezpiecznie pokonywać ostrzejsze zakręty. Wnętrze Alfy wykonane jest estetycznie. Białe zegary ładnie współgrają z czarnym pulpitem i chromowanymi detalami.

Czas na przejażdżkę Audi A6 2,8 V6 Quattro. W tym samochodzie nie można narzekać. Silnik 2,8 l o mocy 193 KM i napęd na cztery koła sprawiają, że samochodem jedzie się bardzo dobrze. Samochód wyposażono w automatyczną skrzynię biegów multitronic. Łączy ona bezstopniową zmiane biegów z zaletami manualnej przekładni.

A teraz samochód, o przejażdżce którym długo marzyłam. Chrysler PT Cruiser nazwany został przez moich kolegów z branży jeżdżąca trumną, ja uważam, że to piękne auto. Jazda tym samochodem nieco mnie rozczarowała. Chrysler PT Cruiser jest bardzo głośny w środku. Poza tym wiele do życzenia pozostawia automatyczna, czterobiegowa skrzynia biegów, która po prostu nie radzi sobie z dwulitrowym silnikiem. Mimo takich wad, PT Cruiser nadal pozostaje samochodem, który chciałabym mieć.

d28szw9

Przesiadam się do Citroena Xsary Picasso. Wnętrze w tym samochodzie jest zupełnie inne niż w klasycznej Xsarze. Wyświetlacz pokazujący przebieg, aktualną prędkość, poziom paliwa, itp. umieszczono centralnie. Jak na Citroena przystało Xsara ma ładnie wykończone wnętrze. Podczas jazdy auto nie stwarza problemów. Ma dobre zawieszenie, które amortyzuje wszelkie nierówności terenu i jednocześnie nie powoduje nadmiernego kołysania.

To już wszystkie samochody, którymi zdążyłam pojeździć podczas kilkugodzinnych testów. Przez kilkanaście minut nie da się niestety zauważyć wszystkiego w samochodzie. Mimo to warto było przejechać się tymi autami.

d28szw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28szw9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj