Trwa ładowanie...
Moto Target
12-09-2016 12:04

Wartość rezydualna auta flotowego: co to jest i czy warto brać ją pod uwagę?

Wartość rezydualna auta flotowego: co to jest i czy warto brać ją pod uwagę?Źródło: mat. prasowy
d16zco4
d16zco4

Teoretycznie zakup najtańszego auta flotowego jest dla firmy najbardziej korzystny. Praktyka pokazuje jednak, że przy późniejszej odsprzedaży zyskuje się, oferując model z nieco wyższej półki i lepiej wyposażony.

Zdaniem specjalistów, którzy zajmują się obsługą klientów flotowych, dodatkowe wyposażenie jest coraz częściej akceptowane i wybierane. Oczywiście aspekt kosztów nadal odgrywa znaczącą rolę, ale w ostatecznym rozrachunku inwestycja nie wpływa znacząco na np. ratę wynajmu, a przy późniejszej odsprzedaży ma kolosalne znaczenie.

Zgodnie z danymi płynącymi z rynku samochodów używanych, Polacy najczęściej szukają samochodów pochodzenia krajowego, które są wyposażone w system nawigacji, klimatyzację, kamerę cofania czy skórzaną tapicerkę. Modele w podstawowej specyfikacji mają dużo mniejsze szanse na znalezienie nabywcy, a ich wartość rezydualna jest wyraźnie niższa. Przy tej okazji wyjaśnijmy, co oznacza termin wartość rezydualna. Jest to wartość auta w momencie jego odsprzedaży lub zakończenia leasingu.

- Podczas zakupu samochodu firmowego liczy się Total Cost of Ownership (TCO), czyli całkowity koszt pozyskania floty, użytkowania, utrzymania i na końcu sprzedaży. Stąd klienci, którzy liczą na niskie koszty miesięczne w ofercie najmu długoterminowego, inwestują w modele, wersje oraz dobre wyposażenie, co skutkuje najniższymi kosztami TCO - mówi Grzegorz Wasilewski zajmujący się obsługą klienta instytucjonalnego w Toyota Żerań.

Menadżerowie odpowiedzialni za zakup samochodu do firmy od pewnego czasu zwracają też uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. Takie systemy jak ESP, ABS czy czujnik ciśnienia w oponach są - zgodnie z przepisami unijnymi - montowane w fabryce. Wśród najczęściej spotykanych elementów dodatkowych spotyka się m.in. układy wykrywające ryzyko zderzenia, czujniki i kamery cofania czy asystentów pasa ruchu. W rozwiązania takie szczególnie chętnie inwestują firmy, które mają procentowo dużą szkodowość swojej floty.

d16zco4

Zdaniem Wasilewskiego auto z lepszym wyposażeniem ma też inny aspekt - psychologiczny.
- Pracownik otrzymując taki samochód ma lepszą motywację do pracy, przez co przedsiębiorstwo zyskuje na wynikach - zaznacza.

Źródło: Mototarget.pl

ll

d16zco4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16zco4
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj