Trwa ładowanie...
d2720oz

W Wałbrzychu otwarto fabrykę felg aluminiowych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Wałbrzychu otwarto fabrykę felg aluminiowych
(Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego)
d2720oz

Ponad 500 mln zł kosztowała budowa nowej fabryki producenta felg aluminiowych firmy Ronal Polska, którą w piątek otwarto w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). W nowym zakładzie zatrudnienie znalazło 480 osób.

Jak powiedział PAP prezes zarządu Ronal Polska Krzysztof Brosig, pierwsza felga w nowej fabryce została wyprodukowana w maju ubiegłego roku, jednak dopiero na początku roku fabryka osiągnęła pełne moce produkcyjne. - Obecnie w fabryce pracuje 480 osób i taki poziom zatrudnienia chcemy utrzymać - powiedział prezes. W nowym zakładzie będzie produkowanych niemal 2 mln felg rocznie. - Prawie cała produkcja jest eksportowana. Felgi trafiają do największych koncernów samochodowych. Naszymi odbiorcami są m.in. Mercedes, Volkswagen, BMW czy Fiat - mówił Brosig.

To trzecia fabryka koncernu Ronal w Polsce i druga w Wałbrzychu. Największy zakład tej firmy działa w Jelczu-Laskowicach (woj. dolnośląskie). - Fabryka w Jelczu-Laskowicach jest największą fabryką koncernu Ronal. Produkuje 3 mln felg rocznie i zatrudnia 750 pracowników - mówił prezes.

d2720oz

Ronal to międzynarodowa firma specjalizująca się w produkcji kół z metali lekkich. Swoje fabryki ma m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Szwajcarii czy Meksyku. Firma jest największym producentem felg aluminiowych w Europie i drugim w świecie.

Inwestycja powstała na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE). Nowa fabryka sąsiaduje z innymi fabrykami z branży motoryzacyjnej. Łącznie firmy z tej branży zainwestowały na terenie WSSE 4,5 mld zł, dając zatrudnienie prawie 8 000 osób. - Branża motoryzacyjna to jedna z trzech dominujących, najliczniej reprezentowanych branż w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - wyjaśniła Barbara Kaśnikowska, prezes "INVEST-PARKU", spółki zarządzającej WSSE.

Wyprzedaż felg aluminiowych. Kliknij i sprawdź oferty!

d2720oz

Podziel się opinią

Share
d2720oz
d2720oz