Trwa ładowanie...
d2yhwm8

W USA trwają pracę nad legalizacją testów samochodów autonomicznych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W USA trwają pracę nad legalizacją testów samochodów autonomicznych
(zdjęcie producenta)
d2yhwm8

*Władze stanu Michigan w USA chcą pozwolić na testy drogowe samochodów autonomicznych. Jeśli plany zostaną zrealizowane, będzie to pierwsze takie miejsce na świecie. *

Senat Michigan (stan w USA) pracuje nad rozwiązaniami prawnymi, które pozwolą na legalne wypuszczenie na publiczne drogi samochodów autonomicznych. Jednak zanim cybernetyczne pojazdy wyjadą na ulice, potrzebna jest akceptacja nowych przepisów przez wszystkie decyzyjne instytucje.

Najwięcej kontrowersji wzbudza odpowiedzialność za szkody, które może wyrządzić autonomiczne auto. Do tej pory wszystkie próby jazdy autonomicznej odbywały się w kontrolowanych warunkach, a w testach drogowych za kierownicą zawsze siedział człowiek, który mógł zareagować i w każdej chwili przejąć kontrolę.

Potentat branży informatycznej, firma Google, kilka miesięcy temu zaprezentowała gotowy pojazd autonomiczny. Dzięki możliwości testowania go na publicznych drogach, inżynierowie będą mogli dopracować technologie zainstalowane w ich autach. Jeśli nowe prawo w USA wejdzie w życie, to kwestią czasu będzie wprowadzenie podobnych rozwiązań w Europie.
jt

d2yhwm8

Podziel się opinią

Share

d2yhwm8

d2yhwm8