Trwa ładowanie...
d31zm20

W tragicznym wypadku na S3 zginęło 6 osób

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W tragicznym wypadku na S3 zginęło 6 osób
(Policja.pl)
d31zm20

• We wtorek rano doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło sześć osób - poinformował rzecznik policji w Świebodzinie Łukasz Szymański
• Kilka godzin może być wstrzymany ruch w kierunku Świebodzina na drodze ekspresowej S3 w rejonie miejscowości Kępsko (Lubuskie)
Kierowca busa najechał na naczepę tira stojącego na pasie awaryjnym

Tragedia wydarzyła się na 167 km S3, na odcinku między Sulechowem a Świebodzinem. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca busa najechał na naczepę tira stojącego na pasie awaryjnym.

W wypadku zginęły wszystkie osoby podróżujące busem. Rannego kierowcę tira śmigłowiec pogotowia lotniczego zabrał do szpitala. Prawdopodobnie w chwili wypadku mężczyzna był poza kabiną ciężarówki.

d31zm20

- Musieliśmy za pomocą linki wyciągnąć samochód spod tira. Później musieliśmy dostać się do czterech osób, które były uwięzione w busie, dwie pozostałe w momencie uderzenia wypadły z pojazdu - relacjonuje Dariusz Paczesny ze straży pożarnej w Świebodzinie. Na miejscu nadal pracują dwa zastępy strażaków.

- Na miejscu trwa ustalanie okoliczności tragedii. Śledztwo mające wyjaśnić przyczyny wypadku będzie prowadzone pod nadzorem prokuratora - powiedział Szymański.

Obecnie jest zablokowana jezdna S3 w kierunku Świebodzina. Na drugiej ruch odbywa się bez zakłóceń. Dla kierowców podróżujących od strony Zielonej Góry w kierunku Gorzowa Wlkp. policja wyznaczyła objazdy tzw. starą drogą krajową nr 3.

d31zm20

Podziel się opinią

Share

d31zm20

d31zm20