Trwa ładowanie...
d17wcqm
18 marca 2009, 12:47

W Poznaniu most przejechał po innym moście

d17wcqm
d17wcqm

Ponad 16 godzin trwało przenoszenie 400- tonowego przęsła starego mostu po moście Mieszka I w Poznaniu - poinformował w niedzielę PAP zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu Kazimierz Skałecki. Była to pierwsza tego typu operacja w Polsce.

400-tonowe przęsło było pozostałością po rozebranym kilka lat temu moście św. Rocha. Decyzją władz miasta zostanie ono wykorzystane jako element mostu cybińskiego, łączącego historyczne dzielnice Poznania - Śródkę i Ostrów Tumski.

Od soboty wieczorem do popołudnia w niedzielę przęsło jechało po specjalnie ułożonym torowisku w poprzek mostu Mieszka I. Dla potrzeb operacji zdemontowano słupy sieci trakcyjnej i na trzy dni zamknięto most Mieszka I dla ruchu.

"Operacja udała się, nie doszło do żadnych niespodzianek. W poniedziałek zostanie przywrócony ruch w tym rejonie miasta" - powiedział PAP Skałecki.

Przewożenie mostu po moście obserwowało kilka tysięcy osób. Od poniedziałku rozpocznie się opuszczanie przęsła. Otwarcie Mostu Cybińskiego zaplanowano na 1 grudnia. Budowa nowej, pieszo- rowerowej przeprawy będzie kosztowała 8,5 mln zł, z czego 6,5 pochodzi z budżetu Unii Europejskiej.(PAP)

d17wcqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17wcqm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj