Trwa ładowanie...
d3vcatf

W Polsce powstanie kolejna fabryka motoryzacyjna

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Polsce powstanie kolejna fabryka motoryzacyjna
(zdjęcie producenta)
d3vcatf

Nawet 600 osób znajdzie zatrudnienie w fabryce niemieckiej firmy z branży motoryzacyjnej - Borgers Polska, która wybuduje zakład produkcyjny w Złotoryi (woj. dolnośląskie), na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE), które otrzymał niemiecki inwestor, było ostatnim wydanym w 2015 r. w tej strefie.

Budowa zakładu niemieckiego producenta wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego ma ruszyć wiosną tego roku. Firma Borgers jest dostawcą m.in. obić siedzeń samochodowych, podsufitek oraz elementów tłumiących do wnętrz pojazdów. - Pierwsza hala ma mieć powierzchnię ponad 15 000 m kw. Na mocy udzielonego firmie zezwolenia Borgers Polska zobowiązuje się zatrudnić co najmniej 150 pracowników. Przewiduje też dalszy rozwój i docelowo zatrudnienie nawet 600 osób" - poinformowała Magdalena Szott z biura prasowego LSSE.

d3vcatf

Niemiecka firma w pierwszy etapie chce zainwestować w budowę zakładu 127 mln zł, później zaś dodatkowo ok. 100 mln zł. Fabryka powstanie w powiecie złotoryjskim, gdzie bezrobocie jest ponad dwa razy wyższe niż w całym województwie dolnośląskim. Przekracza on tam 20 proc.

Burmistrz Złotoryi Robert Pawłowski podkreślił, że atutem Złotoryi jest położenie w bliskim sąsiedztwie autostrady A4 i granicy z Czechami. - To również dobrze przygotowane pod inwestycje działki. Analizujemy też możliwości włączenia około 20 hektarów do LSSE i zacieśnienia współpracy z klastrami działającymi w strefie - powiedział burmistrz.

Źródło: PAP

ll

Szeroki wybór samochodów w świetnych cenach. Kliknij i sprawdź oferty!

d3vcatf

Podziel się opinią

Share
d3vcatf
d3vcatf
Więcej tematów