Trwa ładowanie...
d4j1c52
d4j1c52
Wiadomości

W połowie 2017 r. ma być znany wykonawca S61 Suwałki-Budzisko

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4j1c52

W połowie 2017 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce wyłonić wykonawcę 24-km odcinka trasy S61 Via Baltica pomiędzy Suwałkami a Budziskiem. W piątek GDDKiA zaprosiła 20 firm do przedłożenia ofert cenowych w przetargu na tę inwestycję.

To dugi etap przetargu na projekt i budowę tej drogi od Suwałk do granicy z Litwą. Do pierwszego etapu zgłosiło się 21 podmiotów z kraju i zagranicy, jeden nie został dalej zakwalifikowany jako niespełniający warunków postępowania - poinformował PAP rzecznik GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski.

Do 2 marca 2017 r. firmy mają przedłożyć swoje oferty cenowe. Umowę z wykonawcą drogowcy chcą podpisać do połowy 2017 r.

d4j1c52

Malinowski podał, że kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena, ale także termin realizacji. Wykonawcy będą mogli zaproponować termin wykonania zamówienia, który może się różnić o ok. pół roku pomiędzy najdłuższym a najkrótszym przewidywanym czasem realizacji. Najkrócej wszystkie prace - od projektu po zakończenie budowy - mają trwać około dwóch i pół roku (31 miesięcy).

Droga ma powstać najpóźniej do 2020 r. Inwestycja będzie realizowana ze środków UE; jest umowa na dofinansowanie tego przedsięwzięcia ze środków programu CEF (Connect Europe Facility - Łącząc Europę).

Trasa Suwałki-Budzisko będzie drogą ekspresową w technologii betonu cementowego. Planowane są dwa tzw. węzły drogowe: Suwałki Północ oraz Szypliszki (wraz z obwodnicą Szypliszek), przewidziane są cztery miejsca obsługi podróżnych. W ramach inwestycji ma być również przebudowana już istniejąca sieć dróg w zakresie dotyczącym kolizji z przyszłą ekspresówką, powstaną również drogi dojazdowe.

Cała planowana trasa Via Baltica - jak informowali wcześniej drogowcy - będzie realizowana w systemie "Projektuj i buduj". Oznacza to, że wyłonione w przetargach firmy będą przygotowywać pełną dokumentację projektową inwestycji, będą też miały za zadanie uzyskać zezwolenie na realizację tej inwestycji i wszelkich innych potrzebnych pozwoleń.

d4j1c52

Podziel się opinią

Share

d4j1c52

d4j1c52