Trwa ładowanie...
d4githj
d4githj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Krakowie zarabia się na kierowcach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4githj

O mieszkańcach Krakowa mówi się z przekąsem, że miłość do własnego miasta przewyższa jedynie umiłowanie pieniądza. W tym stereotypie musi być ziarno prawdy, bo kulturalna stolica Polski zamienia się w maszynkę do zarabiania na kierowcach. Kolejne rozszerzenia strefy płatnego parkowania doprowadziły do tego, że Kraków ma najwięcej w Polsce płatnych miejsc postojowych - twierdzi "Dziennik Polski".

Pod Wawelem jest ich już ok. 23 tys. - wylicza dziennik, dla porównania wymieniając, że we Wrocławiu i Łodzi jest ich po 4 tys., w Szczecinie - 8 tys., a w Poznaniu - 9 tys. Kraków prześcignął już też dwumilionową Warszawę, gdzie strefa parkowania liczy ok. 22,5 tys. płatnych miejsc - zauważa gazeta.

Co więcej, jak ustalił "Dziennik Polski", zarówno krakowscy radni, jak i miejscy urzędnicy nie wykluczają, że strefa będzie jeszcze bardziej rozszerzona. Pojawiają się także głosy, by objąć nią całe miasto - relacjonuje gazeta.

d4githj

To już jest błędne koło - komentuje Wojciech Wojtowicz, szef komisji infrastruktury Rady Miasta Krakowa. Najchętniej wróciłbym do stanu, gdy strefa była tylko w ścisłym centrum, ale na to nie ma już szans i trzeba poszukać jakiegoś sensownego rozwiązania, aby gdzieś ten proces się zatrzymał - podkreśla.

tb, moto.wp.pl

Nawigacje GPS i akcesoria w niskich cenach na Allegro. Sprawdź najpopularniejsze oferty!

d4githj

Podziel się opinią

Share

d4githj

d4githj