Trwa ładowanie...
d2g0evd
23-07-2014 16:53

W I półroczu 2014 r. Autosan sprzedał 20 autobusów

d2g0evd
d2g0evd

Będąca w upadłości likwidacyjnej fabryka Autosan z Sanoka w pierwszym półroczu tego roku sprzedała 20 autobusów międzymiastowych i miejskich - poinformowała kierownik działu marketingu sanockiej firmy Katarzyna Hydzik.

Wśród tegorocznych odbiorców autobusów z Sanoka były m.in. PKS-y z Kozienic i Głogowa oraz spółki komunikacji miejskiej w Ciechanowie i Krośnie. Hydzik podkreśliła, że na drugie półrocze spółka ma już zakontraktowane kolejne 24 nowe autobusy. "Mamy też umowę na remont kapitalny 12 pojazdów dla firmy Arriva. A na rok przyszły mamy już podpisane umowy na budowę 12 nowych autobusów" - zaznaczyła.

Autosan jest w upadłości likwidacyjnej od początku października 2013 r. Wniosek o upadłość zgłosił zarząd spółki. Kilka dni później Grupa Sobiesław Zasada, do której należała spółka, poinformowała o sprzedaniu za symboliczną kwotę pakietu akcji Autosanu prywatnej osobie. Obecnie Autosanem zarządza syndyk, który ponownie zatrudnił 360 osób z prawie 500-osobowej załogi.

W czerwcu 2014 r. syndyk próbował sprzedać zakład, jednak w pierwszym przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Fabryka będzie wystawiona na sprzedaż po raz drugi, otwarcie ofert zaplanowano na 14 października 2014 r. Prokuratura Okręgowa w Krośnie prowadzi śledztwo ws. upadłości tej fabryki.

Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce; jej początki sięgają 1832 r. Od 2001 r. firma projektowała i produkowała elementy pojazdów szynowych, zwłaszcza nadwozia szynobusów i tramwajów; współpracowała m.in. z firmami PESA Bydgoszcz, NEWAG z Nowego Sącza oraz z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego.

d2g0evd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g0evd
Więcej tematów