VW Polo R WRC znów zwycięża. Tym razem w Grecji

VW Polo R WRC znów zwycięża. Tym razem w GrecjiŹródło: Materiały prasowe
d2w0zi4
d2w0zi4

Finowie Jari-Matti Latvala i Mikka Anttila zwyciężyli Rajd Akropolu w Grecji. Czwarte zwycięstwo VW w szóstym rajdzie tegorocznych mistrzostw świata było zarazem pierwszym triumfem tego duetu.

Inni reprezentanci Volkswagena - Andreas Mikkelsen i Mikko Markkula - wywalczyli czwartą pozycję, zaś Sebastien Ogier i Julien Ingrassia ukończyli pościg za czołówką na 10 miejscu (problemy z ciśnieniem paliwa) i obronili prowadzenie w "generalce". Niemiecka marka nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej producentów.

Latvala pierwszy raz startował w Rajdzie Akropolu w wieku 18 lat. Dla Fina było to ósme zwycięstwo w Mistrzostwach Świata (pierwsze w barwach VW) i po trzecich miejscach w Portugalii i Argentynie - trzecie z rzędu podium. W Grecji uzyskał najlepsze czasy na 4 z 14 oesów.

Grecka impreza jest uznawana za jedną z najtrudniejszych w kalendarzu mistrzostw. Przejazdom towarzyszą kurz, upał, gruby szuter i odłamki skalne wielkości arbuzów. Na zawodników czekały też głębokie koleiny w miękkim piasku przeplatane twardszymi odcinkami. Łączna długość oesów wyniosła 223,31 km.

Źródło: Volkswagen