Trwa ładowanie...
d2wuta6

VW Polo R WRC na sezon 2014 z modyfikacjami

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
VW Polo R WRC na sezon 2014 z modyfikacjami
(zdjęcie producenta)
d2wuta6

Volkswagen Polo R WRC na tegoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata FIA WRC otrzymał kilka modyfikacji - zarówno stylistycznych, jak i pod maską.

Z zewnątrz rajdówka posiada charakterystyczne szare i niebieskie pasy, które nadają sylwetce więcej dynamiki. - W sporcie motorowym kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Nikt nie może sobie pozwolić, aby choć na sekundę zwolnić tempo rozwoju technicznego. Producenci, którzy w 2013 r. brali udział w Rajdowych MŚ uzgodnili, że na sezon 2014 nie udzielą homologacji żadnym nowym World Rally Car. Próbowaliśmy jednak maksymalnie wykorzystać możliwości, które nam zostały - powiedział dyrektor Volkswagen Motorsport, Jost Capito.

- Polo R WRC na rok 2014 jest pod wieloma względami bardziej dojrzały niż ten, którym zadebiutowaliśmy przed 12-stoma miesiącami. Każdy zespół czeka z niecierpliwością aby sprawdzić, ile warte są te udoskonalenia w zaciętej rywalizacji z Citroenem i Fordem oraz nowymi rywalami z Hyundaia - dodał.

d2wuta6

Granice zmian są ściśle wyznaczone. Po ubiegłorocznym sezonie zespół zastosował 10 tzw. jokerów, które pozwalają na wprowadzenie zmian do poszczególnych komponentów w porównaniu z dokumentacją homologacyjną. Oprócz optymalizacji zawieszenia i nowych wariantów dostrojenie układu napędowego inżynierowie pracowali nad poprawą wytrzymałości. Jednego jokera VW wykorzystał na nową wersję oprogramowania układów elektronicznych.

Źródło: Volkswagen

ll/moto.wp.pl

Duży wybór specjalistycznych środków do mycia szyb na Allegro. Kliknij i zobacz oferty!

d2wuta6

Podziel się opinią

Share
d2wuta6
d2wuta6
Więcej tematów