Trwa ładowanie...
d4hl0hq

Volvo XC Coupe: koncept nowego SUV-a

Share
Volvo XC Coupe: koncept nowego SUV-a
Źródło: zdjęcie producenta
d4hl0hq

Volvo zapowiedziało nowy model koncepcyjny, który zadebiutuje 13 stycznia 2013 roku w Detroit. XC Coupe przedstawia stylistykę przyszłych SUV-ów szwedzkiej marki. Będzie to duża odmiana w stosunku do dzisiaj oferowanych modeli. Najprawdopodobniej pierwszym produkcyjnym modelem o nowym wyglądzie będzie nowe XC90.

Model koncepcyjny jednak nie jest dużym SUV-em, a trzydrzwiowym autem o bardziej sportowej linii. Przód samochodu przypomina zaprezentowany we Frankfurcie model Concept Coupe i zapowiada wygląd przyszłych modeli Volvo, nie tylko SUV-ów. Tylna część natomiast w pewnym stopniu nawiązuje do trzydrzwiowych hatchbacków jak modele 480 i C30. Cienkie pasy tylnych świateł zachodzących na słupki wyglądają nowocześnie i lekko, ale też wyraziście podkreślają linię nadwozia.

 (fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Podobnie jak w przypadku modelu Concept Coupe widać, że nowe Volvo porzucą płynne linie i będą bardziej kanciaste. Jednak w odróżnieniu od samochodów z lat 80. i 90. nie oznacza to nudy. Liczne przetłoczenia i nieregularne kształty zapewnią, że Volvo nadal będzie wyróżniać się wyglądem.

 (fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Więcej informacji o nowym modelu poznamy w chwili jego premiery. Można mieć nadzieję, że wtedy też Volvo uchyli rąbka tajemnicy i powie coś więcej o nowym XC90.

sj, moto.wp.pl

Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d4hl0hq

Podziel się opinią

Share
d4hl0hq
d4hl0hq
Więcej tematów