Volvo Concept Coupe: szwedzki styl

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volvo Concept Coupe: szwedzki styl
(Szymon Jasina)
WP

Podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie Volvo zaprezentowało koncepcyjne coupe, które ma być następcą kultowego P1800. Szwedzcy styliści tylko w niewielkich szczegółach nawiązali do modelu sprzed lat. Concept Coupe to raczej prezentacja tego, jak P1800 wyglądałby, gdyby stworzono go dzisiaj.

Volvo P1800 to najładniejsze i najciekawsze, a przy ty jedno z najbardziej wytrzymałych aut w historii szwedzkiej marki. Nic zatem dziwnego, że Volvo pokazując stylistykę swoich przyszłych modeli nawiązuje do P1800. Jednak nawiązanie to jest bardziej ideowe i pokazuje jak następca kultowego modelu wyglądałby dziś. Volvo zdecydowało się na wyraźniej zarysowane i mniej opływowe kształty. Z przodu znalazł się masywny grill i światła do jazdy dziennej w kształcie litery T. Również nieco kanciasty tył jest bardzo charakterystyczny i pozwoli odróżnić Volvo już na pierwszy rzut oka.

We wnętrzu Volvo prezentuje typowo szwedzką stylistykę - użytkową i ergonomiczną. Choć projektom wnętrza dzisiejszych Volvo nie można wiele zarzucić, to nowy styl wydaje się jeszcze ciekawszy. Szwedzki producent zauważył też bardzo ważną rzecz - na konsoli środkowej samochodu dużo lepiej sprawdza się pionowy ekran dotykowy. Pełni on zarówno rolę tradycyjnego wyświetlacza systemu audio i nawigacji, a równocześnie służy do wygodnego sterowania funkcjami samochodu.

WP

Za napęd koncepcyjnego coupe Volvo odpowiada hybryda typu plug-in. Mimo zastosowania silnika o pojemności zaledwie 2 litrów, udało uzyskać się moc całego systemu równą 400 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 600 Nm. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu sprężarki mechanicznej i turbosprężarki oraz połączeniu silnika spalinowego z jednostką elektryczną.

Volvo Concept Coupe to przede wszystkim zapowiedź nowej stylistyki szwedzkiej marki, która pojawi się w nowej generacji modelu XC90. Największy SUV Volvo ma pojawić się w sprzedaży w 2014 roku.

Szymon Jasina, moto.wp.pl

WP

Duży wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź!

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP