Trwa ładowanie...
d4hksz3

Volkswagen Tiguan w nowej odsłonie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volkswagen Tiguan w nowej odsłonie
(zdjęcie producenta)
d4hksz3

Na wystawie we Frankfurcie zadebiutuje druga generacja kompaktowego SUV-a z Wolfsburga. Volkswagen zaprezentował właśnie pierwsze oficjalne szkice Tiguana, które m.in. pokazują jak duży wpływ na jego wygląd miał koncepcyjny Cross Coupe GTE, pokazany na początku tego roku w Detroit.

Nowy Tiguan bazuje na platformie MQB, wykorzystywanej przez Audi, Seata, Skodę i VW, m.in. dla swoich modeli kompaktowych i klasy średniej. Oferowany będzie z napędem przednich kół lub obu osi. Z dostępnych informacji i pogłosek wynika, że auto będzie odrobinę dłuższe od poprzednika (4,5-4,7 m), z większym rozstawem osi i mniejszymi zwisami. Producent postarał się także, by było lżejsze i z masy ubyło ok. 80 kg.

Jako bazowy napęd wykorzystano benzynowy silnik 1.4 TSI o mocy 125 KM, ale znając możliwości niemieckiego producenta, gama jednostek i skrzyń biegów będzie spora, zarówno w wersjach benzynowych, jak i wysokoprężnych. Topową wersją ma być dwulitrowy TDI o mocy 240 KM. Spodziewać się też należy odmiany hybrydowej, która powinna cieszyć się popularnością na rynku USA, a także wcześniej zapowiadanej przez VW wersji siedmiomiejscowej. Na rynek nowy Tiguan trafi w 2016 roku.

d4hksz3

Podziel się opinią

Share

d4hksz3

d4hksz3