Trwa ładowanie...
d3u1ba6

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r. pojawi się w Krakowie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r. pojawi się w Krakowie
(Materiały prasowe)
d3u1ba6

Podczas rozpoczętego właśnie Classic Moto Show w Krakowie pojawi się Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r. Spokrewnione technicznie z Garbusem auto miało w owym czasie zmienić postrzeganie VW jako producenta wyłącznie "samochodów dla ludu".

Po raz pierwszy prototyp Karmann Ghia został pokazany w 1953 r., ale była to prezentacja jedynie wewnątrz firmy. Decyzja o rozpoczęciu produkcji zapadła bardzo szybko i już 2 lata później Volkswagen Karmann Ghia miał swoją oficjalną premierę. Wszystko zaczęło się jednak od tego, że Wilhelm Karmann zlecił firmie projektowej Ghia z Turynu zaprojektowanie stylowego, niedużego kabrioletu. Jednak ze względu na dostępność podzespołów z Garbusa początkowo zdecydowano się na uruchomienie produkcji Volkswagena Karmann Ghia w wersji coupe.

W ciągu dwudziestu lat produkcji (1955-1974) z taśmy zakładów Volkswagena w Osnabruck zjechało blisko 450 000 egzemplarzy modelu. Z czasem w ofercie pojawiła się także odmiana cabriolet, jednak nie cieszyła się aż takim powodzeniem jak coupe. Wersji bez dachu wyprodukowano 80 881 sztuk, a drugiego aż 362 601.

(fot. Materiały prasowe)

Karmann Ghia, która pojawi się na krakowskiej imprezie, pochodzi z 1972 r. Coupe jest napędzane 1,6-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 50 KM. Do Polski trafiło 1,5 roku temu. Po sprowadzeniu do kraju poddano je gruntownej renowacji zarówno pod kątem stanu nadwozia, jak i podzespołów mechanicznych. Volkswagen jest zarejestrowany jako samochód zabytkowy.

d3u1ba6

Classic Motor Show odbywa się w dniach 2-4 września br. w krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Źródło: Volkswagen

ll

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d3u1ba6

Podziel się opinią

Share

d3u1ba6

d3u1ba6