Trwa ładowanie...
d2vd2sj

Volkswagen I.D. Buzz będzie produkowany. Klienci mieli na to wpływ

Prezes zarządu Volkswagena Herbert Diess zdradził, że po premierze tego konceptu przyszło wiele zapytań i sugestii od klientów, którzy chcieli mieć takie auto w garażu. Teraz wiemy, że ich życzenia zostaną spełnione w 2022 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volkswagen I.D. Buzz będzie produkowany. Klienci mieli na to wpływ
(Materiały prasowe)
d2vd2sj

Koncept I.D. BUZZ to elektryczny mikrobus, przywołujący wspomnienia o kultowym volkswagenie ogórku. To samochód, który jest częścią hipisowskiej kultury w Ameryce. Auto, które lubiano za duże możliwości transportowe i niską cenę, dziś kosztuje krocie. Pojawienie się zapowiedzi firmy Volkswagen, jakoby miał powstać jego następca przywołały wspomnienia. Prezes koncernu zdradził, że *masowo napływały sugestie i zapytania o to, kiedy auto trafi do produkcji. *

Materiały prasowe

Podczas Konkursu Elegancji w Pebble Beach, w stanie Kalifornia ogłoszono, że pojazd oparty na koncepcji I.D. Buzz będzie produkowany, a jego premiera ma mieć miejsce w 2022 roku. Ogłosili to sam prezes zarządu Volkswagen dr Herbert Diess i prezes Volkswagen Commercial Vehicles dr Eckhard Scholz. Auto ma być ważnym filarem w kategorii pojazdów z alternatywnym napędem dla koncernu, który planuje wprowadzenie do 2025 roku aż 30 modeli elektrycznych.

Koncept I.D. Buzz mierzy 4942 mm długości, 1976 mm szerokości i 1963 mm wysokości. Podobne rozmiary ma mieć auto produkcyjne, które będzie oferowało dużą przestrzeń w kabinie dzięki kompaktowemu napędowi elektrycznemu. Akumulatory będą umieszczone w podłodze. Powstanie zarówno wersja dostawcza jak i osobowa. Szczególnie ta pierwsza się sprawdzi jako pojazd do niedużego transportu w centrach miast, w których ruch aut spalinowych ma być zakazany.

d2vd2sj

Podziel się opinią

Share

d2vd2sj

d2vd2sj