Trwa ładowanie...
dp0kobw

Volkswagen Golf Mk I o mocy 736 KM

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volkswagen Golf Mk I o mocy 736 KM
(youtube.com)
dp0kobw

Firma Boba Motoring stworzyła projekt tuningowy w klasycznym, ale tez ekstremalnym stylu. Niepozorny Volkswagen Golf pierwszej generacji otrzymał 2-litrowy silnik 16V i ogromną turbinę GTX3582R. Efekt jest imponujący - 736 KM przenoszonych na przednią oś.

Pierwszy Golf w najlżejszej wersji ważył zaledwie 790 kg. Tuningowany model z Niemiec niema tylnej kanapy, ale większy silnik, nowa 6-biegowa skrzynia i klatka bezpieczeństwa mogły nieco podnieść jego ciężar. Mimo to samochód jest lekki, a to oznacza, że stosunek mocy do masy ma lepszy od Bugatti Veyrona. Osiągi jednak są znacząco ograniczone przez problemy z trakcją, a na filmie widać, że kierowca ma problem z utrzymaniem linii prostej podczas jazdy. Mimo sportowych opon Toyo R888 samochód ma znaczące problemy z przeniesieniem 736 KM na asfalt za pośrednictwem przedniej osi. Jednak to właśnie część szaleństwa, które czyni to auto ciekawym. Nie znane jest przyspieszenie do „setki”, ale od 100 do 200 km/h samochód rozpędza się w zaledwie 5 s.

dp0kobw

Projekty tuningowe, w których niepozorne auta zmieniane są w potwory takie jak 736-konny Golf muszą wywoływać uśmiech. Chcielibyśmy zobaczyć minę zdziwionego kierowcy Porsche, który zostaje w tyle za niepozornym hatchbackiem.

sj, moto.wp.pl

Sprawdź, gdzie popularnego Golfa kupisz najtaniej!

dp0kobw

Podziel się opinią

Share

dp0kobw

dp0kobw