Trwa ładowanie...
d24nd4y

VERVA Street Racing 2014: Małysz vs Grönholm na Stadionie Narodowym!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
VERVA Street Racing 2014: Małysz vs Grönholm na Stadionie Narodowym!
(D.Kramski/LIVE)
d24nd4y

Podczas tegorocznej edycji VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym, która wystartuje w Warszawie 20 września, zmierzą się najlepsi kierowcy rajdowi z Polski i ze świata. Na specjalnie zaprojektowanym ziemnym torze na Stadionie Narodowym w jednym z pojedynków zobaczymy Adama Małysza i dwukrotnego mistrza świata WRC, Fina Marcusa Grönholma. Dla posiadaczy pierwszej puli 15 000 biletów - wejście na Pit Party gratis.

VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym to nowy format zawodów. W 6 kategoriach: samochodach w specyfikacji dakarowej oraz WRC, motocyklach, quadach, buggy i ciężarówkach spotkają się: Adam Małysz, Rafał Marton, Kuba Przygoński, Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Tadeusz „Taddy” Błażusiak - członkowie ORLEN Team, który od 2000 roku startuje w Rajdzie Dakar. Ich przeciwnikami będą m.in. Fin Marcus Grönholm, dwukrotny mistrz świata (2000, 2002) oraz wicemistrz świata (2006, 2007) World Rally Championship, a także Marc Coma (Hiszpania) i Helder Rodrigues (Portugalia), utytułowani motocykliści z Dakaru. Rywalizacja będzie zespołowa, a kierowcy zostaną podzieleni na grupy. Klasyfikację końcową ustali suma punktów zdobytych w poszczególnych bitwach. Wkrótce ogłoszeni zostaną kolejni zawodnicy, profesjonaliści światowej klasy.

- Ogromnie się cieszę, że zostałem zaproszony do udziału w VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym. Udział w zawodach Rallycross w Polsce w 2008 r. sprawił mi dużą frajdę. Mogę się też pochwalić, że mam już grupę polskich kibiców, co jest fantastyczne! W tym roku Polska wystawiła silną ekipę doświadczonych kierowców, więc razem z kierowcami z mojego zespołu damy niezły pokaz dla kibiców. I zamierzamy się przy tym świetnie bawić! - powiedział Marcus Grönholm.

Nie bez przyczyny piąta, jubileuszowa edycja VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym odbywa się pod szyldem najtrudniejszego rajdu świata. To symboliczne uhonorowanie najbardziej utytułowanego polskiego zespołu rajdowego ORLEN Team, który w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 15-lecie - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.<br
W spektakularnym stylu do Warszawy powraca żużel.

*Polska vs Reszta świata - musisz to zobaczyć! Kup bilet na VERVA Street Racing *

Podczas imprezy nie zabraknie też adrenaliny dla miłośników żużla. Do stolicy, po latach nieobecności, powraca jeden z najpopularniejszych sportów motorowych w Polsce. Na Stadionie Narodowym zobaczymy wyścig z udziałem czołówki zawodników, który zostanie rozegrany na żużlowym torze. Ponadto w programie znajdą się spektakularne motocyklowe akrobacje FMX, najdłuższy skok skuterem śnieżnym, pojazdy rakietowe oraz… wyścig kosiarek.

 (fot. Arttu Kauranne)

Pierwsze 15 tysięcy osób, które kupią bilet na imprezę otrzyma możliwość wejścia do parku maszyn na zewnętrznej promenadzie stadionu (Pit Party). To niepowtarzalna okazja, aby z bliska obejrzeć niemal 300 sportowych, luksusowych i nietypowych samochodów i motocykli. Wkrótce zostaną ujawnione kolejne atrakcje, które uświetnią piątą edycję imprezy.

 (fot. LIVE)

Program VERVA Street Racing 2014 – Dakar na Narodowym:

d24nd4y

14:00 - 18:00 Pit Party na promenadzie Stadionu Narodowego

Otwarty park maszyn tylko dla posiadaczy limitowanego biletu z wejściówką (bilety na Pit Party są jeszcze w sprzedaży!)

19:00 – 20:00 Pre Show na płycie Stadionu Narodowego
W planie m.in. wyścigi:
- brytyjskich, samojezdnych i zmodyfikowanych sportowo kosiarek do trawy
- terenowych radiowozów,
- traktorów.

20:00 – 22:00 VERVA Street Racing (główne show)
Polska vs. Reszta świata, czyli Bitwa Mistrzów – najlepszych zawodników rajdowych z Polski i zagranicy w sześciu kategoriach:
- samochody rajdowe w specyfikacji dakarowej,
- samochody rajdowe WRC,
- motocykle rajdowe,
- quady,
- ciężarówki,
- buggy.

*Polska vs Reszta świata - musisz to zobaczyć! Kup bilet na VERVA Street Racing *

W głównym show zobaczymy również - po raz pierwszy na Stadionie Narodowym - wyścig żużlowy, a rywalizacjom towarzyszyć będą dodatkowo występy światowej gwiazdy muzyki oraz pokazy:

- akrobacje motocyklowe FMX,
- prezentacja mocy na jet quadzie,
- skok skuterem śnieżnym,
- przejazd monster trucka,
- historyczne samochody rajdowe,
- show zwieńczy Destruction Race!

Sprzedaż biletów na VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym odbywa się za pośrednictwem serwisu www.eBilet.pl. Aktualnie w sprzedaży jest pakiet najbardziej atrakcyjnych miejsc w dolnych sektorach w cenie 109,00 PLN (bilet normalny) oraz 76,00 PLN (bilet ulgowy – dzieci od 3 do 12 lat).

d24nd4y

Podziel się opinią

Share

d24nd4y

d24nd4y