Ursus zacznie produkować autobusy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ursus zacznie produkować autobusy
(mat. prasowy)

Ursus to polska firma, która może pochwalić się licznymi sukcesami. Dobra jakość za rozsądną cenę oznacza, że ciągniki tej marki cieszą się sporym uznaniem. Ostatnie duże inwestycje pozwalają na modernizację i opracowywanie nowych rozwiązań, a teraz przychodzi czas na nową branżę - Ursus i AMZ Kutno tworzą spółkę mającą produkować autobusy.

Polsce brak rodzimych firm produkujących samochody, ale w tworzeniu pojazdów użytkowych mamy się czym pochwalić. Solaris już od lat odnosi sukcesy na rynku autobusów, trolejbusów, a ostatnio też tramwajów. Jednak już niedługo może mieć poważnego konkurenta i to również z naszego kraju. Za produkcję autobusów chce się zabrać Ursus.

Marka, która przez ostatnie lata bardzo dynamicznie się rozwija i między innymi zdobywa kontrakty na sprzedaż tysięcy ciągników do Afryki, teraz chce rozwijać się na nowym polu. Powstała właśnie spółka Ursus Bus S.A. to firma, która ma produkować nowoczesne autobusy. 60 proc. jej akcji posiada wytwórca traktorów, natomiast pozostałe 40 proc. jest własnością AMZ Kutno.

Powstanie nowej spółki nie powinno być zaskoczeniem. Ursus już niemal rok temu poinformował, że będzie produkował autobusy elektryczne, które na jednym ładowaniu mają być w stanie przejechać około 200 km. W ramach testów pojazdy maja trafić na ulice Lublina, gdzie będą kursowały na specjalnie wyznaczonej trasie, obsługującej okolice centrum miasta. Zamontowane akumulatory mają wystarczyć na cały dzień, ale Ursus przewiduje też możliwość doładowywania ich na przystankach z wykorzystaniem trolejbusowej sieci trakcyjnej. Na tym nie koniec innowacji.

(fot. mat. prasowy)
Podziel się

- Autobusy elektryczne są już produkowane przez wielu producentów - powiedział pełnomocnik zarządu Ursusa ds. marketingu Mariusz Lewandowski. - Nasz produkt będzie jednak wyróżniać to, że baterie można będzie wymieniać - rozładowane na naładowane. Będą one umieszczone po bokach pojazdu, na wysokości podłogi tak, aby był do nich łatwy dostęp, co pozwoli na szybką i bezproblemową wymianę.

Pierwszy model otrzymał już homologację i ma 12 metrów długości, może zabrać w sumie 70 pasażerów i są w nim 23 miejsca siedzące. Autobusy elektryczne nie będą jedynym produktem nowej spółki Ursusa. Firma zapowiada, że będzie również oferować pojazdy z konwencjonalnym napędem spalinowym, ale też trolejbusy.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.