Trwa ładowanie...

Ursus wyprodukuje elektryczny pojazd. Premiera już 16 września

Share
Ursus wyprodukuje elektryczny pojazd. Premiera już 16 września
Źródło: PAP/Wojciech Pacewicz
d3e5e8a

Ursus to prężnie działający producent ciągników i sprzętu rolniczego, ale jak widać, firma chce wykazać się także na innych polach. Prezes poinformował, że inżynierowie Ursusa kończą właśnie projekt samochodu elektrycznego. Prace rzeczywiście muszą być bliskie finału, ponieważ premierę auta zaplanowano na 16 września 2016 roku.

Prezes Ursusa, Karol Zarajczyk, poninformował media, że w związku z planami rządu dotyczącymi popularyzacji aut elektrycznych, firma postanowiła opracować uniwersalny pojazd elektryczny.

Udało nam się potwierdzić, że pojazd jest dość mały, dwumiejscowy i ma możliwość stosowania na nim różnego rodzaju zabudowy. Oprócz tego zaletą auta jest fakt, że silniki elektryczne nie wytwarzają hałasu ani nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. Elektryczny Ursus ma mieć zdolność przewiezienia towaru o masie 1000 kg, a jego zasięg to około 200 kilometrów. Prezes Zarajczyk zapytany o cenę odpowiedział, że będzie ona konkurencyjna w stosunku do innych pojazdów służących np. do oczyszczania miasta. Co ciekawe, polski producent ciągników rolniczych kupił jedną z największych w Polsce drukarek 3D. W procesie projektowania elektrycznego pojazdu służyła ona do wytwarzania prototypowych części w skali 1:1.

Premiera elektrycznego Ursusa odbędzie się w Lublinie. Wtedy też ponownie ma zostać otwarta fabryka samochodów ciężarowych w tym mieście. Mamy nadzieję, że oprócz samochodów typowo użytkowych powstaną także wersje rekreacyjne, służące np. do jazdy w lekkim terenie.

Jakub Tujaka/ WP Moto

d3e5e8a

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e5e8a
d3e5e8a
Więcej tematów