Trwa ładowanie...
d4dntup
13-04-2007 16:59

UOKiK: wady w samochodach Fiata i Volkswagena

d4dntup
d4dntup

Niektóre modele fiata i volkswagena z powodu wad mogą stwarzać zagrożenie dla ich użytkowników - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). O możliwym wystąpieniu usterek Urząd poinformowały Fiat Auto Poland oraz polski przedstawiciel Volkswagena, Kulczyk Tradex.

W przypadku fiatów chodzi o modele: panda (silnik wersji Multijet) oraz ducato X2/44 (silnik 2,0 JTD). W samochodach fiata panda istnieje zwiększone ryzyko uszkodzenia przewodu paliwowego, co może doprowadzić do wycieku paliwa w komorze silnika, a w konsekwencji - jak wyjaśnia Urząd - posiadacze tych aut mogą mieć problem z ich uruchomieniem.

UOKiK informuje, iż na polski rynek trafiło 1 tys. 458 takich samochodów. Defekt dotyczy pojazdów o numerach nadwozia od 445385 do 573368, wyprodukowanych od lipca 2005 r. do stycznia 2006 r. w Polsce.

Z kolei posiadacze fiatów ducato, wyprodukowanych od lipca 2001 r. do lutego 2005 r., mogą mieć problem z uruchomieniem pojazdu, sprawnym funkcjonowaniem hamulców oraz nadmierną emisją spalin. Urząd radzi, by te osoby skontaktowały się z autoryzowaną stacją obsługi w celu usunięcia usterki silnika.

d4dntup

Wada dotyczy pojazdów o numerach nadwozia od 07000022 do 07574570. Na polski rynek trafiło 1 tys. 879 takich aut.

W samochodach volkswagen golf oraz golf+ i volkswagen touran, z powodu nieprawidłowej konstrukcji sprzęgła, może dojść do zapłonu w jego okolicach. Chodzi o auta wyprodukowane w Niemczech od października 2003 r. do maja 2005 r.

"Wszyscy producenci zobowiązali się do przeprowadzenia bezpłatnej akcji serwisowej wadliwych modeli, w ramach której wykonane zostaną wszystkie niezbędne naprawy. Konsumenci o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanym serwisie, zostaną powiadomieni listownie" - czytamy w komunikacie Urzędu.

Na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zarówno producent, jak i dystrybutor powinien powiadomić UOKiK w każdym przypadku, gdy uzyska informację, że wprowadzony na rynek produkt nie jest bezpieczny.

d4dntup
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dntup
Więcej tematów