Trwa ładowanie...
d2wuta6

UOKiK ukarał częstochowską spółkę Automobile Expert

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UOKiK ukarał częstochowską spółkę Automobile Expert
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
d2wuta6

Klienci Automobile Expert nie otrzymywali pisemnej informacji o możliwości odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorcy, ani wzoru oświadczenia o unieważnieniu kontraktu. Po wszczęciu postępowania przez UOKiK przedsiębiorca zaniechał stosowania niezgodnych z prawem praktyk.

Automobile Expert z Częstochowy oferuje usługi w zakresie pomocy w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych. Urząd ustalił m.in., że spółka zawierając umowy poza lokalem przedsiębiorcy nie informowała pisemnie konsumentów o tym, że mogą oni odstąpić od kontraktu w ciągu 10 dni od jego podpisania. Ponadto przedsiębiorca nie wręczał konsumentom wzoru oświadczenia o odstąpieniu od umowy. W opinii UOKiK, praktyki spółki narażały konsumentów na utratę możliwości odstąpienia od umowy ze względu na brak informacji o przysługującym im prawie.

Za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożyła na spółkę Automobile Expert karę pieniężną w łącznej wysokości 4 337 zł. Przedsiębiorca zaniechał stosowania kwestionowanych praktyk, dzięki temu obniżono sankcję finansową. Decyzja nie jest prawomocna, przedsiębiorca może odwołać się do sądu.

Pomoc dla konsumentów: rzecznicy konsumentów, Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Bezpłatna infolinia: 800 007 707.

Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d2wuta6

Podziel się opinią

Share
d2wuta6
d2wuta6
Więcej tematów