31-10-2005 20:18

Travaglia rajdowym mistrzem Europy

d24aux1
d24aux1

Włoski kierowca Renato Travaglia (Renault Clio S 1600) wywalczył tytuł rajdowego mistrza Europy w sezonie 2005. W ostatniej eliminacji mistrzostw - Rajdzie d'Antibes triumfował Francuz Cedric Robert (Renault Clio S 1600), który w klasyfikacji końcowej mistrzostw zajął czwarte miejsce.

Travaglia po raz drugi wywalczył tytuł najlepszego, rajdowego kierowcy Europy. Poprzednio triumfował w 2002 roku. Ubiegłoroczny mistrz Europy Francuz Simon Jean-Joseph (Renault Clio S 1600) zajął w tym roku trzecie miejsce.

Z polskich zawodników startujących w rajdowych mistrzostwach Europy najwyżej, na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej, znalazł się Krzysztof Hołowczyc (Subaru Impreza)
- 10 pkt, który zwyciężył w Rajdzie Polski. Hołowczyc startował w tym roku tylko w jednej z siedmiu eliminacji. Na dziewiątej pozycji, z dorobkiem 9 pkt, sklasyfikowany został Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer).