Trwa ładowanie...
wiadomości
12-07-2011 12:40

Trabant - ginący gatunek

Trabant - ginący gatunekŹródło: PAP/Piotr Polak
d6y8xdh
d6y8xdh

Na dzień 1 stycznia 2011 było zarejestrowanych w Niemczech niecałe 34 000 samochodów marki Trabant. Dla porównania, kiedyś była to liczba na poziomie około miliona aut. Obliczono, że statystycznie liczba Trabantów nad Renem zmniejsza się o około 3 egzemplarze dziennie.

(fot. sxc.hu)
Źródło: (fot. sxc.hu)

Jak wynika z danych ewidencyjnych, na dzień 1 stycznia bieżącego roku było zarejestrowanych w Niemczech dokładnie 33 726 samochodów marki Trabant. Jeszcze rok wcześniej było to 34 846 egzemplarzy (spadek o 3,2 proc.). Obliczono, że oznacza to o około 3 egzemplarze mniej dziennie.

Trabant jest do dziś jednym z najważniejszych symboli NRD. 7 listopada 1957 zjechał z taśmy fabrycznej pierwszy Trabant, a ostatni egzemplarz tego modelu powstał w fabryce VEB Sachsenring Automobilwerke Zwickau 30 kwietnia 1991 roku. W tym czasie powstało ponad 3 mln sztuk tego auta, które zmotoryzowało NRD. Trabant do dzisiaj jest samochodem kultowym i posiada wiele fanklubów w krajach byłego bloku wschodniego. Dzięki temu możemy być spokojni, nie wyginie całkowicie, gdyż zawsze znajdzie się ktoś dbający o swoją "mydelnicę".

(źródło: samar.pl)

sj

d6y8xdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6y8xdh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj