Trwa ładowanie...
d2q5c54

Toyota Yaris po liftingu i w sportowej wersji GRMN

Salon Samochodowy w Genewie jest dla Toyoty okazją do zaprezentowania odświeżonej wersji Yarisa. Oprócz tradycyjnych zmian stylistycznych i technologicznych wraz z liftingiem pojawiła się sportowa odmiana GRMN o mocy 210 KM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota Yaris po liftingu i w sportowej wersji GRMN
(Materiały prasowe)
d2q5c54

Stylistycznie Toyota Yaris otrzymała przeprojektowane zderzaki. Zmieniono też układ świateł pod przednimi kloszami. Jednak, aby podkreślić, że nie jest to jedynie mały lifting, znacząco zmieniono tył samochodu. Światła teraz zachodzą na klapę bagażnika, która też jest nowa. Za to we wnętrzu zmiany są już kosmetyczne i objęły przede wszystkim nowe kolory wykończenia wnętrza.

Toyota zadbała nie tylko o zmianę wyglądu, ale też szereg nowinek technicznych. Łącznie jest to aż 900 przeprojektowanych części. Poprawiono zawieszenie, które ma teraz być bardziej komfortowe, a także zmieniono pracę elektrycznego wspomagania kierownicy. Wygodę podczas jazdy ma również podnosić zmiana mocowania silnika ograniczająca drgania. Dodatkowo w wersji hybrydowej zadbano o lepsze wyciszenie jednostki napędowej.

Najważniejszą nowością w Toyocie Yaris jest nowy, 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,5 l. Wbrew modzie na downsizing zastąpi on jednostkę o pojemności 1,33 l. Silnik ten będzie produkowany w Polsce i zapewni lepsze osiągi od swojego poprzednika. 111 KM i 136 Nm pozwolą na przyspieszenie do 100 km/h w 11,0 s. Mimo większej pojemności i mocy, nowa jednostka jest bardziej oszczędna.

d2q5c54

Toyota Yaris ma wyróżniać się tym, że już w standardzie będzie posiadać zestaw systemów bezpieczeństwa, które m.in. ostrzegą przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu czy poinformują o przeszkodzie na drodze, a w razie braku reakcji kierowcy - automatycznie rozpoczną hamowanie.

Materiały prasowe

W Genewie zadebiutowała też zupełnie nowa wersja Toyoty Yaris – sportowa odmiana GRMN. Sercem tego samochodu jest turbodoładowany silnik 1,8 l o mocy 210 KM napędzający koła przedniej osi za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni biegów. Toyota chwali się, że samochód ten był opracowywany na torze Nurburgring, gdzie ustawiano między innymi zawieszenie z amortyzatorami Sachs. Do tego Yaris GRMN wyposażony jest w mocniejsze hamulce, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu czy dodatkowo usztywnione zawieszenie.

Trzydrzwiowe nadwozie usportowionej miejskiej Toyoty potrzymało 17-calowe felgi i czarny spoiler na klapie bagażnika. Do tego wyróżnia się przeprojektowanymi zderzakami mającymi podkreślić bardziej agresywny charakter Yarisa GRMN.

Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie (Salon International de l’Auto lub Geneva Motor Show) to jedna z największych targowych imprez motoryzacyjnych na świecie. W tym roku odbywa się w dniach 7–19 marca.

d2q5c54

Podziel się opinią

Share

d2q5c54

d2q5c54