Trwa ładowanie...

Toyota SR5 z "Powrotu do przyszłości" uratowana od zapomnienia

Share
Toyota SR5 z "Powrotu do przyszłości" uratowana od zapomnienia
Źródło: Materiały prasowe
dbd6loe

Grupa specjalistów odrestaurowała jedyny zachowany egzemplarz filmowej toyoty SR5 z 1985 r. Pick-up ten zagrał epizod w filmie "Powrót do przyszłości", jednak jego późniejsze losy nie były tak kolorowe.

W zdjęciach brały udział dwa samochody. Ten, który pojawił się w pierwszej części trylogii, został później rozbity. Drugi pick-up po zakończeniu zdjęć został oddany w konkursie związanym z filmem i na wiele lat zniknął. Fani odnaleźli go w 2012 roku w prywatnych rękach. Był pokryty pomarańczową farbą, wykorzystywany do codziennych zadań bez żadnej atencji należnej legendzie. W pewnym momencie swojej wieloletniej służby u nieświadomego pamiątkowej wartości auta właściciela, został nawet skradziony. Policja znalazła go w Meksyku w rękach przestępców i zwróciła prawowitemu posiadaczowi.

W 2012 roku legendarną toyotę SR5 wytropiła i kupiła grupa fanów filmu, działająca pod nazwą Time Machine Restoration. Entuzjaści byli jednak w tamtym czasie zajęci bardzo trudną restauracją filmowego DeLoreana. Dzięki ich wysiłkowi oryginalny wehikuł czasu jest teraz w doskonałym stanie i znajduje się w Petersen Automotive Museum w Los Angeles. Doprowadzeniem SR5 do oryginalnego stanu, który pamiętamy z filmu, zajęli się Patrick Shea, wielki fan filmowej serii i jego ojciec Bill. Patrick pokochał toyotę SR5 od razu, gdy tylko jako nastolatek zobaczył "Powrót do przyszłości" po raz pierwszy w kinie.

dbd6loe

Jesienią ub.r. Toyota przygotowała na targi w Nowym Jorku specjalną wersję swojego aktualnego pick-upa. Była to Back To The Future Tacoma stylizowana na filmowego SR5. Auto powstało w związku z dniem powrotu do przyszłości – 21 października 2015 roku zwariowany naukowiec Doc Emmett Brown wraz z Martym McFlyem i jego dziewczyną, Jennifer Parker, przybyli do przyszłości. Stylizowana Tacoma dostała specjalnie przygotowane zderzaki, staromodne światła przednie i tylne oraz żółte reflektory KC HiLites Gravity LED G46 i HiLites Daylighter Gravity LED.

Źródło: Toyota

ll

dbd6loe

Podziel się opinią

Share
dbd6loe
dbd6loe
Więcej tematów