Trwa ładowanie...

Toyota Prius: kolejna generacja będzie lepsza

Share
Toyota Prius: kolejna generacja będzie lepsza
Źródło: zdjęcie producenta
d2zcxdu

Miłośnicy przyrody i oszczędności w mieście coraz chętniej wybierają samochody hybrydowe. Wśród nich do rangi ikony urosła Toyota Prius, z którą porównuje się każde auto o takim napędzie. Japończycy już zapowiadają kolejną generację tego modelu. Ma być on wyraźnie lepszy od obecnej wersji.

Najlepiej sprzedającą się na świecie hybrydę czekają spore modernizacje. Czwarta generacja tego modelu będzie wyposażona w baterie litowo-jonowe, informuje „Automotive News Europe”. Dzięki nim wydłuży się dystans, jaki samochód może pokonać wyłącznie za pomocą elektrycznego napędu. Litowo-jonowe akumulatory nie będą jednak standardem. Klienci, którzy nie zdecydują się dopłacić za taką opcję, otrzymają tradycyjne baterie niklowe.

Wiadomo też, że zupełnie przeprojektowany zostanie zespół napędowy nowego Priusa. Stanie się on mniejszy, lżejszy i bardziej wydajny. W przyszłości będzie on stanowił bazę do budowania hybrydowych wersji innych modeli Toyoty i Lexusa. Celem przyświecającym konstruktorom jest obniżenie spalania do poziomu, który zaskoczy klientów i konkurencję.

d2zcxdu

Nabywcy nowej generacji Priusa będą mogli też wybrać z szerszego wachlarza wersji wyposażeniowych i rodzajów nadwozia. Wśród opcji prawdopodobnie dostępna będzie konfiguracja modelu z napędem na cztery koła.

Premiera nowej Toyoty Prius została przesunięta z wiosny na grudzień 2015 roku. Japończycy chcą dopracować model tak, aby w momencie premiery był najlepszy w swojej klasie. Czas pokaże, czy im się to uda.

d2zcxdu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zcxdu
d2zcxdu
Więcej tematów