Trwa ładowanie...
d1ul6r2

Toyota Hilux Evo: gotowa na Dakar

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota Hilux Evo: gotowa na Dakar
(Materiały prasowe)
d1ul6r2

Toyota przedstawiła model Hilux Evo - nowe auto na rajd Dakar 2017. Względem poprzednika poprawiono zawieszenie, pojazd jest też lżejszy.

Skonstruowanie samochodu na Dakar powierzono południowoafrykańskiemu oddziałowi marki oraz Toyota Gazoo Racing South Africa. Hilux jest napędzany jedynie przez tylną oś, co dało inżynierom dużo większą swobodę ze względu na bardziej liberalne przepisy dla tego rodzaju pojazdów.

Masa samochodu to 1 300 kg – o 615 kg mniej od Hiluxa 4x4, ważącego 1 915 kg. Samochód ma także większe koła i opony o średnicy 940 mm (805 mm w 4x4) oraz zawieszenie o znacznie większym skoku i jest wyposażony w układ regulacji ciśnienia w oponach podczas jazdy.

d1ul6r2

Terenową toyotę napędza 5-litrowy, wolnossący silnik V8, znany z Lexusa RC F. Ze względu na fakt, że średnia wysokość trasy rajdu Dakar 2017 przekracza 2 000 m, przepisy umożliwiły zwiększenie średnicy zwężki w układzie dolotowym do 38 mm. Auto przejdzie teraz serię prób oraz proces dostrajania, a następnie zostanie przetransportowane do Ameryki Południowej na najtrudniejszą imprezę motoryzacyjną świata.

Za kierownicą hiluxa zasiądzie nowa załoga - zdobywca tytułu mistrzowskiego FIA Cross Country World Cup Nasser Al-Attiyah oraz jego nawigator Matthieu Baumel.

Źródło: Toyota

ll

d1ul6r2

Podziel się opinią

Share

d1ul6r2

d1ul6r2