Trwa ładowanie...
d4hvkyc

Toyota GR Super Sport Concept inspirowana autem wyścigowym. Samochód WEC na publiczne drogi

Toyota od kilku lat po raz kolejny jest zaangażowana w starty w najwyższej klasie wyścigów długodystansowych. Teraz Japończycy chcą wykorzystać sportowe doświadczenie i stworzyli model koncepcyjny GR Super Sport Concept, który przypomina auta z WEC. Ten nietypowy samochód zostanie zaprezentowany podczas Tokyo Auto Salon.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota chce pokazać, że swoje wyścigowe doświadczenie potrafi przenieść na drogi.
Toyota chce pokazać, że swoje wyścigowe doświadczenie potrafi przenieść na drogi. (Materiały prasowe)
d4hvkyc

Impreza Tokyo Auto Salon to jedne z największych na świecie targów związanych z tuningiem samochodów. Podczas nich Toyota Gazoo Racing (sportowy oddział japońskiej marki) zaprezentuje swoje konstrukcje – 86 GR i Vitz GRMN. Ten drugi model to japońska wersja auta znanego u nas jako Yaris GRMN. Jednak największą gwiazdą ma być koncepcyjny supersamochód GR Super Sport Concept.

Będzie to auto wyglądem przypominające konstrukcje wyścigowe startujące w zawodach długodystansowych – w tym w Le Mans. Z samochodów wyczynowych ma też być zaczerpnięte sporo technologii. Jakich dokładnie? O tym będzie można się przekonać przy premierze.

Materiały prasowe

Na Tokyo Auto Salon 2018 Toyota Gazoo Racing pokaże również samochody, które rywalizowały w motosporcie. Będą to auta startujące na rajdowych OS-ach i torach wyścigowych, takie jak Yaris WRC i TS050 Hybrid, czyli pierwowzór modelu GR Super Sport Concept.

d4hvkyc

Podziel się opinią

Share

d4hvkyc

d4hvkyc