Trwa ładowanie...
d2p7mpe

Toyota Auris: wnętrze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota Auris: wnętrze
(wp.pl)
d2p7mpe

Samochody przeważnie ocenia się po wyglądzie. Właściciel samochodu zdecydowaną większość czasu spędza jednak w jego wnętrzu. Nic więc dziwnego w tym, że kwestia wykończenia kabiny pasażerskiej - i oczywiście organizacji samego „stanowiska pracy” kierowcy - jest istotna dla podjęcia decyzji o zakupie tego, a nie innego modelu. Odświeżając kompaktowego Aurisa Toyota nie zapomniała również o tym komponencie.

Współcześni projektanci samochodowych wnętrz mają twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony muszą podążać za modą, która nakazuje jak najszersze wykorzystywanie dotykowego interfejsu i innych nowoczesnych rozwiązań, z drugiej zaś są zobligowani by dbać o wygodę pasażerów i ergonomię wyposażenia auta. Jak problem ten rozwiązali twórcy nowego Aurisa? Zgodnie z nazwą modelu wybrali złoty środek.

Przed oczami kierowcy umieszczono klasyczne zegary, pomiędzy którymi znalazł się kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,2 cala. Może on wyświetlać nie tylko dane dotyczące jazdy, ale też wskazówki systemu nawigacji. Trzeba przyznać, że w dzięki barwnej skali prezentacji i dużemu rozmiarowi wizualnych podpowiedzi nie powinniśmy się zgubić w obcym mieście. Na kierownicy umieszczono przyciski, których liczba i funkcje zależą od wybranej przez nas wersji. To, co najciekawsze, znajduje się jednak w konsoli środkowej.

d2p7mpe

Tu za jedną taflą szkła schowano dotykowy ekran o przekątnej 7 cali oraz przyciski, pozwalające na sterowanie trybem jego pracy. Korzystając z nich możemy włączać i wyłączać system, wybierać źródło muzyki, regulować jej głośność, zmieniać utwory, obsługiwać nawigację oraz telefon.

Pod kolorowym wyświetlaczem umieszczono zestaw służący do sterowania nawiewem i klimatyzacją. Choć nie wszyscy są zwolennikami odchodzenia od tradycyjnych pokręteł i przełączników, trzeba przyznać, że w Toyocie udało się osiągnąć pewien kompromis. Interfejs wygląda nowocześnie, a każda z funkcji posiada osobne pole, będące wygodnym przyciskiem. Dzięki temu łatwo i intuicyjnie można ustawić temperaturę, albo tryb nawiewu,co oznacza krótsze odrywanie wzroku od drogi, a więc wyższy poziom bezpieczeństwa.

Większa jest również wygoda. Deska rozdzielcza wykonana jest solidnie, a użyte w niej materiały są dobrej jakości. Klient może nawet zamówić wykończenie jej za pomocą skóry. Okrągłe nawiewy, znajdujące się na skrajnych elementach deski rozdzielczej, pozwalają odpowiednio nakierować strumień zimnego powietrza, by nawet latem, gdy intensywnie korzystamy z chłodzenia, ustrzec się dolegliwości związanych z używaniem klimatyzacji. Komfort podróży zwiększają również nowe, wygodniejsze fotele oraz dodatkowe wyciszenie wnętrza.

Decydując się na konkretny model pamiętajmy, że wnętrze ma ogromne znaczenie dla naszej satysfakcji z samochodu. W przypadku odświeżonego Aurisa, otrzymujemy pod tym względem naprawdę wiele.

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe