Trwa ładowanie...
ycipk-22o7jl

To już oficjalne - Apple pracuje nad autonomicznym samochodem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już oficjalne - Apple pracuje nad autonomicznym samochodem
(zdjęcie producenta)
ycipk-22o7jl

Koncern Apple od dłuższego już czasu jest wiązany z pracami nad technologią samodzielnych aut, ale dotychczas jego przedstawiciele zaprzeczali lub milczeli w tej sprawie. Teraz firma wystosowała oficjalne pismo do agencji NHTSA, wzywając do zintensyfikowania prac nad kwestiami legislacyjnymi, dotyczącymi tego typu rozwiązań.

Apple w pięciostronicowym liście do rządowej agencji bezpieczeństwa drogowego zadeklarowało, że prowadzi zaawansowane prace nad technologią związaną z pojazdami autonomicznymi. Firma z *Cupertino *współpracuje w tej kwestii z głównymi koncernami przemysłu motoryzacyjnego.

Pismo zostało wystosowane w związku z przedstawionym przez NHTSAprojektem przepisów dotyczących m.in. samochodów autonomicznych. Apple jest przekonane, że "ten dokument będzie fundamentalny dla stanowienia zasad bezpieczeństwa ruchu pojazdów autonomicznych i wytyczy odpowiednią ścieżkę dla opracowywanych właśnie innowacji technologicznych".

ycipk-22o7jl

Autorzy wspominają, że Apple wciąż pracuje nad autonomicznym samochodem, mimo iż ostatnie doniesienia mediów sugerowały, że koncern zarzucił ten projekt. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, technologia, nad którą pracują inżynierowie "jabłka", ma zostać zaimplementowana w aucie typu minivan.

Według kolejnych pogłosek, *Apple *ma być także mocno zainteresowane przejęciem bądź ścisłą współpracą z McLaren Technology Group, będącą m.in. właścicielem zespołu Formuły 1. Byłoby to doskonałe pole doświadczalne dla technologii, nad jakimi pracują obie firmy. McLaren jednak kategorycznie zaprzeczał tym doniesieniom.

Pojawiające się od kilku lat przecieki na temat tzw. Projektu Tytan, który ma być właśnie pracą nad samochodem autonomicznym, znalazły w końcu oficjalne potwierdzenie ze strony elektronicznego potentata. Ale nadal nie wiadomo, czy firma planuje sama zbudować taki pojazd, czy też stworzy wyłącznie technologię, którą zastosuje w konstrukcjach któregoś z wiodących producentów przemysłu samochodowego.

Borys Czyżewski/moto.wp.pl

ycipk-22o7jl

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-22o7jl

ycipk-22o7jl
ycipk-22o7jl